Të gjitha lajmet

GAME 1: CELTICS - HEAT

Bllokada e Adebayos vendimtare, Miami fillon me fitore finalen

FOTO / NBA

Bllokada e Adebayos vendimtare, Miami fillon me fitore finalen

16 September, 2020 @8:22

Skuadra e Miami Heatit, duke e mposhtur Boston Celticsin pas vazhdimeve me rezultat 114-117, kaloi 1-0 në epërsi në serinë finale të Konferencës Lindore.

Fituesi i këtij dueli u caktua pas vazhdimeve. Vendimtare ishte bllokada e Bam Adebayos ndaj Tatumit në sekondat e fundit të ndeshjes, bllokadë që ia solli fitoren skuadrës.

Goran Dragic ishte më i miri te Miami me 29 pikë, 7 kërcime e 4 asistime. Ai u ndihmua edhe nga Jae Crowder me 22 pikë, Jimmy Butler me 20 pikë dhe Bam Adebayo me 18 pikë, 9 asistime e 6 kërcime.

Te Bostoni Jayson Tatum luajti me double-double prej 30 pikëve e 14 kërcimeve.

Ndeshja e dytë e serisë do të luhet më 18 shtator në ora 01:00.

ROCKETS

D’Antoni nuk vazhdon me Houstonin

13 September, 2020 @20:18

Trajneri Mike D’Antoni, nuk do të jetë më pjesë e skuadrës së Houstonit. Lajmin e bëri të ditur gazetari amerikan…

GAME 5: LAKERS - ROCKETS

Pas 10 viteve Lakersi në finale të Konferencës

FOTO / NBA

13 September, 2020 @8:51

Skuadra e Los Angeles Lakersit, duke e mposhtur Huston Rocketsin në ndeshjen e pestë të serisë me rezultat 119-96, është…

GAME 7: RAPTORS - CELTICS

Boston dërgon kampionin në shtëpi, kualifikohet në finale

12 September, 2020 @10:16

Boston Celtics e mposhti Toronto Raptorsin në ndeshjen e shtatë të serisë gjysmëfinale të Konferencës Lindore me rezultat 87-92 dhe…

GAME 4: ROCKETS - LAKERS

LeBron e Davis shkëlqejnë për 3-1

FOTO / NBA

11 September, 2020 @9:30

Me dominim total, Los Angles Lakers e mposhti Houston Rocketsin me rezultat 100-110. Lakers nga minuta e parë e deri…

GAME 4: NUGGETS - CLIPPERS

Kawhi për pak triple-double, 1 fitore i ndanë nga finalja

FOTO / NBA

10 September, 2020 @8:55

Los Angeles Clippers është një fitore larg finales së Konferencës Perëndimore. Skuadra e dytë e Los Angelesit, me dominim total…

Të gjitha lajmet nga NBA