Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GAME 1: SUNS - LAKERS

Booker e Ayton kujdesen për fitore, kampioni e nis Play Offin me humbje

FOTO / NBA

Booker e Ayton kujdesen për fitore, kampioni e nis Play Offin me humbje


24 May, 2021 @10:25

Kampioni aktual i NBA-së, Los Angeles Lakers, ka pësuar me rezultat 99-90 kundër Phoenix Sunsit, në ndeshjen e parë të Play Offit.

Sunsi që nga stinori i kaluar kishte dhënë sinjale se do të jetë një skuadër e mirë, dhe këtë e dëshmoi sivjet duke e përfunduar stinorin në pozitën e dytë dhe duke e mposhtur kampionin aktual Lakers në ndeshjen e parë të Play offit.

Devin Booker i Sunsit ishte i pakapshëm nga mbrojtja e Lakersave. Ai luajti me 34 pikë, 8 asistime e 7 kërcime, derisa u ndihmua edhe nga Deandre Ayton me 21 pikë e 16 kërcime.

Te Lakers më i miri ishte super ylli, LeBron James, me 18 pikë, 10 asistime e 7 kërcime.

Ndeshja e dytë e serisë do të luhet përsëri në palestrën e Phoenix Sunsit më 26 maj nga ora 4:00.


GAME 1: SIXERS - WIZARDS

Sixers shpëton nga befasia, fillon me fitore

NBA

Sixers shpëton nga befasia, fillon me fitore

24/05/21 @ 10:13

U14

MH Prishtina fiton Ligën U14

FBK Superliga U18

MH Prishtina fiton Ligën U14

23/05/21 @ 23:34

GAME 1: NUGGETS - BLAZERS

Lillard me rekord për fillim me fitore

NBA

Lillard me rekord për fillim me fitore

23/05/21 @ 11:00

GAME 1: NETS - CELTICS

Treshja e yjeve shkëlqen, Brooklyn fiton

NBA

Treshja e yjeve shkëlqen, Brooklyn fiton

23/05/21 @ 10:38

PLAYOFFS

Luka Doncic me tripe double, Dallasi fiton përparësinë e terrenit

NBA

Luka Doncic me tripe double, Dallasi fiton përparësinë e terrenit

23/05/21 @ 10:20

GAME 1: BUCKS - HEAT

Play Offi hapet me super ndeshje, fituesi caktohet pas vazhdimeve

NBA

Play Offi hapet me super ndeshje, fituesi caktohet pas vazhdimeve

23/05/21 @ 10:00

NUGGETS KAMPIONË!

Denver Nuggets për herë të parë kampion në NBA

NBA

Denver Nuggets për herë të parë kampion në NBA

13/06/23 @ 10:51

MIAMI HEAT S'LEJON HISTORINË PËR BOSTON CELTICS!

Miami Heat ekipi i dytë në histori, që prej pozitës 8 siguron finalen e NBA!

NBA

Miami Heat ekipi i dytë në histori, që prej pozitës 8 siguron finalen e NBA!

30/05/23 @ 11:40

0.2 SEKONDA PARA FUNDIT, VENDOSET — SERIA BËHET 3-3

Celtics barazon serinë prej 3-0 në 3-3! Finalisti vendoset në ndeshjen e shtatë

NBA

Celtics barazon serinë prej 3-0 në 3-3! Finalisti vendoset në ndeshjen e shtatë

28/05/23 @ 13:01

PREJ 3-0 NË 3-2!

Celtics nuk dorëzohet, ngushton serinë

NBA

Celtics nuk dorëzohet, ngushton serinë

26/05/23 @ 08:22

LEBRON JAMES

I pasigurt për stinorin tjetër

NBA

I pasigurt për stinorin tjetër

23/05/23 @ 07:38

ARRITJE HISTORIKE E NUGGETS

Nuggets arrin historinë! Eliminon Lakersët me 4-0 për finalen e parë të NBA

NBA

Nuggets arrin historinë! Eliminon Lakersët me 4-0 për finalen e parë të NBA

23/05/23 @ 07:17

NJË HAP PARA FINALES SË MADHE

Miami para finales, ia bën 3-0 Bostonit

NBA

Miami para finales, ia bën 3-0 Bostonit

22/05/23 @ 11:38

HEAT DJEG CELTICS

Butler servon 35 pikë, Heat mposht Celtics

NBA

Butler servon 35 pikë, Heat mposht Celtics

18/05/23 @ 07:35

DENVER FITON! NIS SERINË ME EPËRSI

Lakers s’arrin rikthimin, Nuggets nis me epërsi serinë

NBA

Lakers s’arrin rikthimin, Nuggets nis me epërsi serinë

17/05/23 @ 10:47

LAKERS NË FINALE TË KONFERENCËS

Davis e LeBron çojnë Lakersin në finale të Konferencës, eliminohet kampioni

NBA

Davis e LeBron çojnë Lakersin në finale të Konferencës, eliminohet kampioni

13/05/23 @ 11:39


 
Të gjitha lajmet nga NBA