Të gjitha lajmet

CELTICS - LAKERS

Boston deklason Lakersat

Boston deklason Lakersat

21 January, 2020 @10:45

Në derbin e luajtur në mes të Bostonit dhe Lakersave, fituese doli skuadra e Bostonit me rezultat 139-107.

Keltët fituan pas 3 humbjeve rresht, derisa ndaj liderit të Konferencës Perëndimore, ishin të pakapshëm në sulm.

Gjatë ndeshjes, Lakersat ishin vetem një herë në epersi, kur patën një seri 8-0 në fillim të ndeshjes. E më pas, e gjithë ndeshja kaloi me epërsi +20 pikë të Bostonit

Jayson Tatum me 27 pikë, Kemba Walker e Jaylen Brown me nga 20 pikë dhe Enes Kanter me double-double prej 18 pikëve e 11 kërcimeve, ishin më të mirët te Bostoni.

Për lojtarin e Bostonit, Kemba Walker, kjo ishte fitorja e parë në karrierën e tij kundër LeBron Jamesit. Bilanci i tij tani është 1 fitore e 28 humbje.

Te Lakersat koshashënuesi më i mirë ishte JaVale McGee me 18 pikë, kurse u ndihmua edhe nga LeBron James me 15 pikë, 13 asistime e 7 kërcime.

Në humbjen e Lakersave ndikoi edhe performanca e Anthony Davis, që luajti me vetëm 9 pikë.

Krahas humbjes, Lakersat nuk lëvizin nga pozita e parë në Konferencën Perëndimore me 34 fitore e 9 humbje, derisa Bostoni e regjistroi fitoren e 28 të stinorit krahas 14 humbjeve.

ALL STAR 2020

Skuadra e LeBronit fiton ngushtë All Starin 2020

17 February, 2020 @11:41

All Stari 2020 përfundoi me ndeshjen e madhe me skuadrat e formuara nga kapitenët LeBron James e Giannis Antetokounmpo. Sivjet…

ALL STAR 2020

Derrick Jones JR fiton Slam Dunkin

16 February, 2020 @12:51

Dita e dytë e All Starit 2020, u mbyll me qershinë mbi tortë, garën për ngulitje Slam Dunk. Garuesit në…

ALL STAR 2020

Snajperisti i All Starit 2020, Buddy Hield

16 February, 2020 @12:22

Fituesi i garës për tre pikë u bë lojtari i Sacramento Kingsit, Buddy Hield. Hield arriti të kualifikohet në raundin…

ALL STAR 2020

Bam Adebayo fiton garën për shkathtësi

16 February, 2020 @12:03

Lojtari i Miami Heatit, Bam Adebayo, ka fituar garën për shkathtësi në All Starin 2020. Adebayo në raundin e parë…

ALL STAR 2020

All Stari 2020 fillon, Amerika mposhtë Botën

15 February, 2020 @10:43

All Stari 2020 në NBA, ka filluar me ndeshjen Amerika kundër Botës. Lojtarët që i kanë mbushur dy vjet në…

Të gjitha lajmet nga NBA