Të gjitha lajmet

GAME 7: RAPTORS - CELTICS

Boston dërgon kampionin në shtëpi, kualifikohet në finale

Boston dërgon kampionin në shtëpi, kualifikohet në finale

12 September, 2020 @10:16

Boston Celtics e mposhti Toronto Raptorsin në ndeshjen e shtatë të serisë gjysmëfinale të Konferencës Lindore me rezultat 87-92 dhe u kualifikua në finale të Konferencës.

Mbrojtja e fortë e Bostonit, sidomos në çerekun e fundit, bëri që kampioni aktual i NBA-së, Toronto Raptors, ta shikojë vazhdimin e Play Offit nga shtëpia.

Te Celtics në këtë ndeshje shkëlqeu Jayson Tatum me 29 pikë, 12 kërcime e 7 asistime, derisa mori ndihmë edhe nga Jaylen Brown prej 21 pikëve e 8 kërcimeve.

Te Toronto koshashënuesi më i mirë ishte Fred VanVleet me 20 pikë.

Boston Celtics në finale të Konferencës Lindore do të takohet me Miami Heatin. Ndeshja e parë e serisë finale do të luhet më 16 shtator.

GAME 4: ROCKETS - LAKERS

LeBron e Davis shkëlqejnë për 3-1

FOTO / NBA

11 September, 2020 @9:30

Me dominim total, Los Angles Lakers e mposhti Houston Rocketsin me rezultat 100-110. Lakers nga minuta e parë e deri…

GAME 4: NUGGETS - CLIPPERS

Kawhi për pak triple-double, 1 fitore i ndanë nga finalja

FOTO / NBA

10 September, 2020 @8:55

Los Angeles Clippers është një fitore larg finales së Konferencës Perëndimore. Skuadra e dytë e Los Angelesit, me dominim total…

GAME 6: CELTICS - RAPTORS

Pas dy vazhdimeve kampioni barazon serinë, vendoset në duelin e shtatë

FOTO / NBA

10 September, 2020 @8:45

Kampioni aktual i NBA-së, Toronto Raptors, e mposhti Boston Celticsin pas 2 vazhdimeve me rezultat 122-125 dhe e barazoi serinë…

GAME 3: ROCKETS - LAKERS

Natë historike për Jamesin, Lakers kalon në epërsi

FOTO / NBA

9 September, 2020 @9:45

Pas humbjes në ndeshjen e parë të serisë kundër Houstonit, Lakers e regjistroi fitoren e dytë rresht, duke e mposhtur…

GAME 5: BUCKS - HEAT

Finalisti i parë në Lindje: Miami Heat

FOTO / NBA

9 September, 2020 @9:37

Miami Heat duke e mposhtur Milwaukee Bucksin në ndeshjen e pestë të serisë gjysmëfinale me rezultat 94-103, u kualifikua në…

Të gjitha lajmet nga NBA