Të gjitha lajmet

MILWAUKEE BUCKS

Bucks me histori siguron Play Offin

Bucks me histori siguron Play Offin

24 February, 2020 @10:14

Lideri i Konferencës Lindore, Milwaukee Bucks, me humbjen e Washington Wizardsit ndaj Chicago Bullsit, ka siguruar Play Offin për sivjet.

Bucks u bë skuadra e parë në histori të NBA-së, që arriti ta sigurojë Play-Offin kaq herët, me 26 ndeshje të mbetura për t’u luajtur deri në fund të sezonit të rregullt.

Milwaukee aktualisht ka bilanc prej 48 fitoreve e 8 humbjeve.

HALL OF FAME 2020

Bryant, Duncan dhe Garnett në “Hall of Fame”

5 April, 2020 @0:13

Hall of fame, është një çmim që është krijuar për nder të krijuesit të basketbollit, James Naismith. Këtë çmim e…

MITCHELL / GOBERT

Shërohen dy lojtarët e Utah Jazzit

27 March, 2020 @22:11

Dy yjet e skuadrës Utah Jazz, Donovan Mitchell dhe Rudy Gobert, që ishin të sëmuar nga coronavirusi, janë shëruar plotësisht. …

CORONAVIRUS

2 lojtarë të Lakersave pozitiv në coronavirus

20 March, 2020 @12:34

Numri i të infektuarve nga coronavirus në NBA, është ngritur në 14. Sipas mediave amerikane, 2 lojtarë nga skuadra e…

KEVIN DURANT

Kevin Durant pozitiv në coronavirus

18 March, 2020 @0:26

Super ylli i Brooklyn Netsit, Kevin Durant, është testuar pozitiv në coronavirus. Gjendja e Durantit është e mirë, derisa ka…

CORONAVIRUS

NBA ndërpren sezonin, pasi basketbollisti del pozitiv në test të Coronavirusit

12 March, 2020 @12:04

Zyrtarisht edhe liga më e fuqishme e basketbollit në botë, NBA, ka ndërprerë aktivitet e sezonit 2019/20. Deri në…

Të gjitha lajmet nga NBA