Të gjitha lajmet

LOS ANGELES CLIPPERS

Clippersat forcohen me Morris

Clippersat forcohen me Morris

6 February, 2020 @21:08

Në natën e shkëmbimeve, arriti të forcohet edhe Los Angeles Clippers.

Clippers me yje si Kawhi Leonard e Paul George, e shtoi në skuadër nga New York Knicksi Marcus Morrisin.

Morris aktualisht është duke luajtur me 19.6 pikë dhe 5.4 kërcime për ndeshje, derisa pritet që ta forcojë dukshëm skuadrën e dytë nga Los Angelesi.

Clippersat aktualisht gjenden në pozitën e dytë në Konferencën Perëndimore me 36 fitore e 15 humbje.

HALL OF FAME 2020

Bryant, Duncan dhe Garnett në “Hall of Fame”

5 April, 2020 @0:13

Hall of fame, është një çmim që është krijuar për nder të krijuesit të basketbollit, James Naismith. Këtë çmim e…

MITCHELL / GOBERT

Shërohen dy lojtarët e Utah Jazzit

27 March, 2020 @22:11

Dy yjet e skuadrës Utah Jazz, Donovan Mitchell dhe Rudy Gobert, që ishin të sëmuar nga coronavirusi, janë shëruar plotësisht. …

CORONAVIRUS

2 lojtarë të Lakersave pozitiv në coronavirus

20 March, 2020 @12:34

Numri i të infektuarve nga coronavirus në NBA, është ngritur në 14. Sipas mediave amerikane, 2 lojtarë nga skuadra e…

KEVIN DURANT

Kevin Durant pozitiv në coronavirus

18 March, 2020 @0:26

Super ylli i Brooklyn Netsit, Kevin Durant, është testuar pozitiv në coronavirus. Gjendja e Durantit është e mirë, derisa ka…

CORONAVIRUS

NBA ndërpren sezonin, pasi basketbollisti del pozitiv në test të Coronavirusit

12 March, 2020 @12:04

Zyrtarisht edhe liga më e fuqishme e basketbollit në botë, NBA, ka ndërprerë aktivitet e sezonit 2019/20. Deri në…

Të gjitha lajmet nga NBA