Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PREJ MITROVICE NË SUEDI

Corban Collins nga Kosova në basketbollin suedez

Corban Collins nga Kosova në basketbollin suedez


31 August, 2022 @17:02

Njëri ndër lojtarët e dalluar të Trepçës në stinorin e kaluar, amerikani Corban Collins, është zyrtarizuar si lojtar i ri i ekipit suedez, SBBK Sodertalje.

Collins 28-vjeçar dhe 190-centimetra i gjatë te mitrovicasit ka pasur mesatare prej 7.4 pikësh për ndeshje, 4.9 kërcimesh dhe 2.6 asistimesh.

Corban Collins

Sodertalje garon në BasketLigan suedeze, ndërsa stinorin e kaluar e kreu me bilans 26 fitore dhe 16 humbje.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga