Të gjitha lajmet

MOSKOVITËT MPOSHTIN ISH-KAMPIONIN

CSKA kalon lehtë Fenerbahçen

Foto: euroleague.net

CSKA kalon lehtë Fenerbahçen

15 November, 2019 @20:40

Skuadra ruse, CSKA Moska, me lehtësi e mposhti rivalin turk, Fenerbahçe, me rezultat 88-70.

Pjesa e parë përfundoi me epërsi prej 4 pikëve për rusët, derisa çereku i tretë ishte ai që e përcaktoi fituesin pasi që CSKA krijoi një epëri prej 10 pikëve duke e ruajtur këtë epërsi, e paralelisht duke e ngritur deri në fund, për fitore me 17 pikë dallim.

Paraqitja fantastike e dyshës që u kombinuan me 54 pikë së bashku Mike James (31) dhe Janis Strelnieks (23) ishin më të mirët tek vendasit, derisa Kostas Sloukas ishte më efikasi tek mysafirët me 20 pikë.

Me këtë fitore CSKA arrin bilancin me 6 fitore dhe 2 humbje, kurse për Fenerin kjo humbja e 6 derisa i kanë vetëm 2 fitore.

 

 

CORONAVIRUS

As në kohëra të pandemisë, s’harrohet Drazen Petrovic

20 March, 2020 @17:50

Adhuruesit e basketbollit dhe të legjendës Drazen Petrovic, nuk e kanë harruar atë as në kohëra të pandemisë coronavirus që…

MADRID

Real Madrid konfirmon lojtarin me Coronavirus

12 March, 2020 @12:20

Faqja zyrtare e Real Madridit ka bërë të ditur se basketbollisti i ekipit të parë të tyre, është testuar pozitiv…

CORONAVIRUS

Euroliga ndërpren aktivitetet

12 March, 2020 @11:51

Organizatorët e Euroligës kanë bërë të ditur se pas konsultimit me të gjitha skuadrat pjesëmarrëse dhe rrezikut të përhapjes së…

ALBA BERLIN - ANADOLU EFES

E 11-ta rresht për liderin e Euroligës

Foto: euroleague.net

28 February, 2020 @12:26

Skuadra turke Anadolu Efes, nuk ka të ndalur. Kësaj radhe si mysafir ka mposhtur Alba Berlin me rezultat 86-99, duke…

CSKA MOSKA - BARCELONA

U vendos në 10sek e fundit, Barcelona fitoi dramën në Moskë

Foto: euroleague.net

28 February, 2020 @12:22

Barcelona ka shënuar fitore të radhës në kuadër të Euroligës, kësaj here në derbi ndaj CSKA-së në Moskë, me pikët…

Të gjitha lajmet nga Euroleague