Të gjitha lajmet

EUROLEAGUE

Real Madrid fituese e El Clasicos

Real Madrid fituese e El Clasicos

15 November, 2019 @0:00

Në xhiron e tetë në Euroligë u zhvillua derbi më i madh spanjoll El Clasico, ku skuadra mbretërore mposhti katalunasit me rezultat 86-76.

Kjo ishte fitorja e tretë me radhë për madrilenët pas një nisje jo të mirë në këtë sezon, kurse kjo ishte vetëm humbja e dytë për Barcën pas super formës që po kalon.

Theksohet loja e mirë ekipore tek mbretërit pasi që 4 lojtarë shënuan pikë dyshifrore, me Anthony Randolph si pikëshënuesi më i mirë me 16 pikë, derisa për blaugranët nuk mjaftuan 19 pikët e Nikola Mirotic.

Real Madrid me këtë fitore arrin bilancin 5 fitore dhe 3 humbje, ndërsa Barcelona ka bilanc 6 fitore dhe 2 humbje.

CORONAVIRUS

As në kohëra të pandemisë, s’harrohet Drazen Petrovic

20 March, 2020 @17:50

Adhuruesit e basketbollit dhe të legjendës Drazen Petrovic, nuk e kanë harruar atë as në kohëra të pandemisë coronavirus që…

MADRID

Real Madrid konfirmon lojtarin me Coronavirus

12 March, 2020 @12:20

Faqja zyrtare e Real Madridit ka bërë të ditur se basketbollisti i ekipit të parë të tyre, është testuar pozitiv…

CORONAVIRUS

Euroliga ndërpren aktivitetet

12 March, 2020 @11:51

Organizatorët e Euroligës kanë bërë të ditur se pas konsultimit me të gjitha skuadrat pjesëmarrëse dhe rrezikut të përhapjes së…

ALBA BERLIN - ANADOLU EFES

E 11-ta rresht për liderin e Euroligës

Foto: euroleague.net

28 February, 2020 @12:26

Skuadra turke Anadolu Efes, nuk ka të ndalur. Kësaj radhe si mysafir ka mposhtur Alba Berlin me rezultat 86-99, duke…

CSKA MOSKA - BARCELONA

U vendos në 10sek e fundit, Barcelona fitoi dramën në Moskë

Foto: euroleague.net

28 February, 2020 @12:22

Barcelona ka shënuar fitore të radhës në kuadër të Euroligës, kësaj here në derbi ndaj CSKA-së në Moskë, me pikët…

Të gjitha lajmet nga Euroleague