Të gjitha lajmet

SHQIP NË BOTË

Dardan Berisha me pikë dyshifrore, Nymburku në gjysmëfinale

Dardan Berisha me pikë dyshifrore, Nymburku në gjysmëfinale

14 April, 2018 @22:05

Në ndeshjen e tij të dytë pas rikthimit nga lëndimi, Dardan Berisha ka luajtur për gjithsej 16 minuta në fitoren e Nymburkut.

Për 16 minuta lojë, Dardani shënoi 12 pikë, ndërsa shtoi edhe 4 kërcime e 2 asistime, për ta ndihmuar skuadrën e tij që ta fitojë ndeshjen e katërt të serisë ndaj skuadrës së Kolinit dhe të kalojë në gjysëmfinale (Final Four) të elitës çeke të basketbollit.

Në rast se Nymburku shpallet kampion, ky do të ishte titulli i dytë sezonal, pasi që më herët skuadra ku aktivizohet kapiteni i Kosovës e kishte fituar Kupën e Çekisë.SERIA E KOLUMNEVE PËR PLAYOFF (2)

Çerekfinalet e Euroligës: Fenerbahçe Doğuş – Baskonia Vitoria Gasteiz

Fotot: euroleague.net

14 April, 2018 @21:00

Kampioni aktual i Euroligës, Fenerbahçe Doğuşi, ka pasur një stinor stabil dhe pa luhatje shumë të mëdha. Ekipi i kompozuar…

AARON MOSS

Jemi krenarë, mund ta fitojmë!

14 April, 2018 @19:27

Basketbollisti më i dalluar i Bashkimit në ndeshjen gjysmëfinale të Final Fourit, Aaron Moss, ka thënë se ekipi ka luftuar…

FINALFOUR: RILSKI-BASHKIMI

Bashkimi arrin finalen historike

BOROZANI/A.K.

14 April, 2018 @19:13

SEKONDAT E FUNDIT TË NDESHJES “Au, au, au… e pabesueshme”! kanë qenë fjalët e komentatorit të televizionit kombëtar bullgar, BNT,…

ÇEREKU I TRETË: RILSKI-BASHKIMI

10 minuta para fundit, Bashkimi pranë finales

BOROZANI/ A.K.

14 April, 2018 @18:48

Bashkimi ka arritur të kalojë në epërsi në çerekun e tretë të ndeshjes ndaj Rilskit dhe ka mbyllur 10 minutëshin…

FIBA EUROPE CUP: WURZBURG - PRISHTINA

Prishtina mposhtet në Gjermani

Foto: fiba.basketball

12 December, 2018 @20:47

Përkundër paraqitjes së mirë, veçanërisht në pjesë të parë të ndeshjes dhe luftës në çerek të tretë, Prishtina është mposhtur…

PJESA E PARË: WURZBURG - PRISHTINA

2 pikë dallim pas pjesës së parë

12 December, 2018 @19:56

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes Wurzburg - Prishtina, ndërsa gjermanët kanë 2 pikë epërsi pas 20 minutave të…

FORMACIONET STARTUESE

5-shet: Wurzburg-Prishtina

12 December, 2018 @19:01

Dueli i parë i Prishtinës në kuadër të fazës së dytë grupore të FIBA Europe Cup nis pas pak në…

FIBA EUROPE CUP: GROUP I

Prishtina para debutimit në fazë të dytë

Foto: fiba.basketball

10 December, 2018 @12:24

Skuadra e Prishtinës është dy ditë para debutimit në fazën e dytë të garave në FIBA Europe Cup, arritje kjo…

FIBA RANKING DECEMBER 2018

Rënie drastike e Kosovës në FIBA renditje

Foto: fiba.basketball

6 December, 2018 @19:01

Pas dy humbjeve të radhës në kuadër të ndeshjeve të dritares së radhës për kualifikime në Eurobasket 2021, Kosova ka…

Të gjitha lajmet nga International