Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MË I MIRI I NDESHJES

Darnell Edge — MVP i Prishtina-Trepça (2)

Darnell Edge — MVP i Prishtina-Trepça (2)


25 April, 2024 @23:03

Playi i Trepçës, Darnell Edge, ka treguar performancë shumë të mirë, ndërsa ka çuar ekipin e tij drejt fitores në duelin ku Prishtina deri 2 minutat e fundit të ndeshjes udhëhiqte.

Edge dha 5 pikët e fundit, që u treguan vendimtare në ndeshje, ndërsa në total kreu ndeshjen me 28 pikë, 8 asistime e 4 kërcime. Ai luajti 37 minuta sonte, ndërsa kreu ndeshjen me indeks efiçence 30, duke shutuar edhe 5/7 për tre pikë, me saktësi 71%.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga