Të gjitha lajmet

GAME 7: CLIPPERS - NUGGETS

Denveri historik, eliminon Clippersat

FOTO / NBA

Denveri historik, eliminon Clippersat

16 September, 2020 @8:46

Skuadra e Denver Nuggetsit, duke i mposhtur Los Angeles Clippersat me rezultat 89-104 në ndeshjen e shtatë të serisë, është kualifikuar në finale të Konferencës Perëndimore.

Denver Nuggets ishte 3-1 në disavantazh në seri dhe duke i fituar tri ndeshje rresht është kualifikuar për herë të parë që nga viti 2009 në finale të Konferencës.

Jamal Murray shkëlqeu me 40 pikë, 5 asistime e 4 kërcime, kurse Nikola Jokic luajti me triple-double prej 16 pikëve, 22 kërcimeve e 13 asistimeve.

Te Clippers Montrezl Harrell luajti me 20 pikë, derisa në humbjen e skuadrës ka ndikuar performanca e yjeve Kawhi Leonard dhe Paul George. Leonardi luajti me 14 pikë kurse George me 10. Që të dytë nuk arritën të shënojnë asnjë pikë në çerekun e fundit.

Denver u bë skuadra e parë në histori të NBA-së, që nga disavantazhi prej 3-1 në dy raundet e para, të kualifikohet në finale.

Në histori të NBA-së nga disavantazhi 3-1 në seri vetëm 11 herë ka ndodhur të kthehen skuadrat, Denveri këtë e arriti dy herë sivjet.

Denver Nuggets në finale të Konferencës Perëndimore do të përballet me Los Angeles Lakers. Ndeshja e parë e serisë do të luhet më 19 shtator.

GAME 1: CELTICS - HEAT

Bllokada e Adebayos vendimtare, Miami fillon me fitore finalen

FOTO / NBA

16 September, 2020 @8:22

Skuadra e Miami Heatit, duke e mposhtur Boston Celticsin pas vazhdimeve me rezultat 114-117, kaloi 1-0 në epërsi në serinë…

ROCKETS

D’Antoni nuk vazhdon me Houstonin

13 September, 2020 @20:18

Trajneri Mike D’Antoni, nuk do të jetë më pjesë e skuadrës së Houstonit. Lajmin e bëri të ditur gazetari amerikan…

GAME 5: LAKERS - ROCKETS

Pas 10 viteve Lakersi në finale të Konferencës

FOTO / NBA

13 September, 2020 @8:51

Skuadra e Los Angeles Lakersit, duke e mposhtur Huston Rocketsin në ndeshjen e pestë të serisë me rezultat 119-96, është…

GAME 7: RAPTORS - CELTICS

Boston dërgon kampionin në shtëpi, kualifikohet në finale

12 September, 2020 @10:16

Boston Celtics e mposhti Toronto Raptorsin në ndeshjen e shtatë të serisë gjysmëfinale të Konferencës Lindore me rezultat 87-92 dhe…

GAME 4: ROCKETS - LAKERS

LeBron e Davis shkëlqejnë për 3-1

FOTO / NBA

11 September, 2020 @9:30

Me dominim total, Los Angles Lakers e mposhti Houston Rocketsin me rezultat 100-110. Lakers nga minuta e parë e deri…

Të gjitha lajmet nga NBA