Të gjitha lajmet

LAKERS - CLIPPERS

Derbi i Los Angelesit i takon Lakersave

FOTO / NBA

Derbi i Los Angelesit i takon Lakersave

31 July, 2020 @9:37

Derbi i Los Angelesit në mes të Lakersave dhe Clippersave, i takoi skuadrës së Lakersave, që mposhtën kundërshtarin me rezultat të ngushtë 103-101.

Që të dyja skuadrat gjatë ndeshjes ishin në epërsi prej mbi 10 pikëve, por në fund doli fitues skuadra e dytë më e trofeshme në histori të NBA-së, Lakersat.

Paul George e kishte topin e fundit për ta vulosur ndeshjen, por nuk arriti të shënojë për ta shpëtuar skuadrën.

Anthony Davis ishte fenomenal në këtë ndeshje. Ai luajti me 34 pikë, 8 kërcime, 4 asistime e 2 bllokada, derisa u ndihmua nga Lebron James me 16 pikë, 11 kërcime e 7 asistime dhe Kyle Kuzma me 16 pikë të tjera.

Te Clippers nuk mjaftuan 30 pikët e Paul Georgeit dhe 28 të Kawhi Leonardit për fitore.

Lakers e regjistroi fitoren e dytë kundër Clippers në 4 ndeshjet e luajtuar në mes veti, derisa kjo ishte fitorja e 50 e stinorit në total krahas 14 humbjeve që i kanë dhe gjenden në krye të Konferencës Perëndimore.

Clippers me 44 fitore e 21 humbje gjendet në pozitën e dytë.

PELICANS - JAZZ

Utah Jazz rihap stinorin me fitore

FOTO / Nba

31 July, 2020 @9:33

Pas 4 muajve pushimi, në ndeshjen e parë në NBA, Utah Jazz e mposhti New Orleans Pelicansin me rezultat të…

NBA

Sonte rifillon NBA

30 July, 2020 @12:34

Pas 4 muajve pushimi për shkak të pandemisë, NBA fillon sonte. Më 12 mars 2020, lojtari i Utah Jazzit, Rudy…

HOUSTON

Russell Westbrook del pozitiv në COVID-19

13 July, 2020 @19:15

Super ylli i Houston Rocketsit, Russell Westbrook, është testuar pozitiv në coronavirus. Lajmin e bëri të ditur para pak çastesh…

LOS ANGELES LAKERS

Zyrtare: JR Smith e LeBron James bashkohen sërish

FOTO / Cavs

1 July, 2020 @21:24

Edhe pse ishte e ditur ditë më parë, Los Angeles Lakers, para pak çastesh e zyrtarizoi lojtarin JR Smith. Smith…

LAKERS

Bradley nuk dëshiron të luaj me Lakers

FOTO / NBA

24 June, 2020 @10:35

Fundori amerikan i Los Angeles Lakersit, Avery Bradley, nuk dëshiron të luaj ndeshjet e mbetura të stinorit në NBA. Bradley…

Të gjitha lajmet nga NBA