Të gjitha lajmet

LAKERS - MAVS

Doncic i thotë “stop” Lakersave

Doncic i thotë “stop” Lakersave

2 December, 2019 @9:38

Serinë prej 10 fitoreve rresht të Lakersave, e ndërpreu Dallas Mavericks, duke e mposhtur kundërshtarin me rezultat 100-114.

Super talenti slloven, Luka Doncic, shkëlqeu edhe në këtë ndeshje. Ai luajti me 27 pikë, 10 asistime e 9 kërcime, derisa u ndihmua edhe nga Delon Wright me 17 pikë të tjera.

Te Lakers u dalluan Anthony Davis me 27 pikë e 10 kërcime dhe LeBron James me 25 pikë, 9 kërcime e 8 asistime, por nuk mjaftuan performancat e tyre për ta vazhduar serinë e fitoreve.

Los Angeles Lakers përkundër humbjes nuk lëvizi nga pozita e parë e tabelës në Konferencën Perëndimore. Ata kanë bilanc prej 17 fitoreve e 3 humbjeve, kurse Dallasi me 13 fitore e 6 humbje gjendet në pozitën e katërt.

HALL OF FAME 2020

Bryant, Duncan dhe Garnett në “Hall of Fame”

5 April, 2020 @0:13

Hall of fame, është një çmim që është krijuar për nder të krijuesit të basketbollit, James Naismith. Këtë çmim e…

MITCHELL / GOBERT

Shërohen dy lojtarët e Utah Jazzit

27 March, 2020 @22:11

Dy yjet e skuadrës Utah Jazz, Donovan Mitchell dhe Rudy Gobert, që ishin të sëmuar nga coronavirusi, janë shëruar plotësisht. …

CORONAVIRUS

2 lojtarë të Lakersave pozitiv në coronavirus

20 March, 2020 @12:34

Numri i të infektuarve nga coronavirus në NBA, është ngritur në 14. Sipas mediave amerikane, 2 lojtarë nga skuadra e…

KEVIN DURANT

Kevin Durant pozitiv në coronavirus

18 March, 2020 @0:26

Super ylli i Brooklyn Netsit, Kevin Durant, është testuar pozitiv në coronavirus. Gjendja e Durantit është e mirë, derisa ka…

CORONAVIRUS

NBA ndërpren sezonin, pasi basketbollisti del pozitiv në test të Coronavirusit

12 March, 2020 @12:04

Zyrtarisht edhe liga më e fuqishme e basketbollit në botë, NBA, ka ndërprerë aktivitet e sezonit 2019/20. Deri në…

Të gjitha lajmet nga NBA