Të gjitha lajmet

MAVS - ROCKETS

Doncic s’fiton me triple-double, Harden fenomenal

FOTO / NBA

Doncic s’fiton me triple-double, Harden fenomenal

1 August, 2020 @10:36

Në derbin e Teksasit, fitues doli Houston Rockets, duke e mposhtur Dallas Mavericksin në vazhdime me rezultat 149-153.

Houston gjatë ndeshjes ishte në disavantazh prej -14 pikëve, derisa arriti të kthehet në lojë me performancën e Hadenit, e më pas për ta mposhtur kundërshtarin pas vazhdimeve.

James Harden shkëlqeu me 49 pikë, 9 kërcme e 8 asistime. Ai ndihmë mori edhe nga Russell Westbrook që luajti me 31 pikë, 11 kërcime e 8 asistime.

Në anën tjetër te Dallasi, Luka Doncic luajti me triple-double prej 28 pikëve, 13 kërcimeve e 10 asistimeve. U dallua edhe Kristaps Porzingis me 39 pikë e 16 kërcime, por nuk mjaftuan performancat e tyre për fitore.

Kjo ishte fitorja e 41 e stinorit për Houstonit, derisa e kishin siguruar Play Offin më herët, kurse Dallasi gjendet në pozitën e 7 në Konferencën Perëndimore me 40 fitore e 28 humbje dhe ende nuk e kanë siguruar Play Offin.

BUCKS - CELTICS

Bucks fiton me yllin grek Antetokounmpo

FOTO / NBA

1 August, 2020 @9:36

Me performancën e super yllit, Giannis Antetokounmpo, Milwaukee Bucks e mposhti Boston Celtics me rezultat 119-112. Antetokonmpo ishte i disponuar…

BLAZERS - GRIZZLIES

Fitore e madhe e Portlandit ndaj rivalit direkt

FOTO / NBA

1 August, 2020 @9:18

Në ndeshjen ku nuk mjaftuan 4 çerekë të lojës për ta gjetur fituesin, Portlandi e mposhti Memphisin në vazhdime me…

LAKERS - CLIPPERS

Derbi i Los Angelesit i takon Lakersave

FOTO / NBA

31 July, 2020 @9:37

Derbi i Los Angelesit në mes të Lakersave dhe Clippersave, i takoi skuadrës së Lakersave, që mposhtën kundërshtarin me rezultat…

PELICANS - JAZZ

Utah Jazz rihap stinorin me fitore

FOTO / Nba

31 July, 2020 @9:33

Pas 4 muajve pushimi, në ndeshjen e parë në NBA, Utah Jazz e mposhti New Orleans Pelicansin me rezultat të…

NBA

Sonte rifillon NBA

30 July, 2020 @12:34

Pas 4 muajve pushimi për shkak të pandemisë, NBA fillon sonte. Më 12 mars 2020, lojtari i Utah Jazzit, Rudy…

Të gjitha lajmet nga NBA