Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

VËLLAZNIMI - TREPÇA

Drilon Hajrizi i pakapshëm, Trepça largohet nga fundi

Drilon Hajrizi i pakapshëm, Trepça largohet nga fundi


28 January, 2021 @17:00

Skuadra e Trepçës, me performancën fenomenale të Drilon Hajrizit, e mposhti Vëllaznimin me rezultat 82-83.

Në çerekun e parë nuk u shënuan shumë pikë. 10 minutëshi i parë përfundoi me rezultat 13-10 në favor të Vëllaznimit.

Trepça e riktheu rezultatin në fund të çerkut të dytë dhe e mbylli pjesën e parë me dy pikë epërsi (36-38).

Vëllaznimi e riktheu epërsinë përësi në fund të çerekut të tretë (58-57), derisa fundi i çerkut të katërt ishte shumë interesant.

Skuadra mitrovicase kaloi në epërsi përmes performancës së Drilon Hajrizit, por përpjekjet e Vëllaznimit nuk mjaftuan për ta fituar ndeshjen dhe përfundoi me fitoren e Trepçës.

Drilon Hajrizi shkëlqeu me 34 pikë, 13 kërcime, 5 asistime e 1 bllokadë, derisa te Vëllaznimi u dalluan Cedric Council me Robert Shestani me nga 18 pikë secili.

TABELA AKTUALE

Me këtë fitore, Trepça largohet nga fundi i tabelës, kurse Vëllaznimi zbret në pozitën e fundit.

Në xhiron tjetër Trepça takohet me Pejën, derisa Vëllaznimi me Yllin.


STARTING FIVE

Pesëshet e para: Rahoveci - Prizreni

FBK Superliga

Pesëshet e para: Rahoveci - Prizreni

28/01/21 @ 16:56

VËLLAZNIMI - TREPÇA

Ç3: Rikthehet epërsia te Vëllaznimi

FBK Superliga

Ç3: Rikthehet epërsia te Vëllaznimi

28/01/21 @ 16:07

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Prishtina e Re - Vushtrria

FBK Liga e Parë

Pesëshet e para: Prishtina e Re - Vushtrria

28/01/21 @ 15:55

VËLLAZNIMI - TREPÇA

Trepça avancon në pjesë të parë

FBK Superliga

Trepça avancon në pjesë të parë

28/01/21 @ 15:33

VËLLAZNIMI - TREPÇA

Pak pikë në çerekun e parë në Shani Nushi

FBK Superliga

Pak pikë në çerekun e parë në Shani Nushi

28/01/21 @ 15:17

GOLDEN EAGLE YLLI

Lajmi i fundit: Ylli largon edhe një lojtar vendor

FBK Superliga

Lajmi i fundit: Ylli largon edhe një lojtar vendor

28/01/21 @ 15:06

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Vëllaznimi - Trepça

FBK Superliga

Pesëshet e para: Vëllaznimi - Trepça

28/01/21 @ 14:48

BASHKIMI

Karanezi largohet nga Bashkimi, në bisedime me dy skuadra

FBK Superliga/Transfere

Karanezi largohet nga Bashkimi, në bisedime me dy skuadra

13/07/21 @ 17:41

GOLDEN EAGLE YLLI

Erjon Kastrati vazhdon kontratën më Yllin

FBK Superliga/Transfere

Erjon Kastrati vazhdon kontratën më Yllin

12/07/21 @ 19:22

EDICIONI 2021/22

Liga Unike me stinor të rregullt dhe me rregulla për të huajt

Liga Unike/FBK Superliga/International/Liga tjera

Liga Unike me stinor të rregullt dhe me rregulla për të huajt

12/07/21 @ 14:40

GOLDEN EAGLE YLLI

Kampioni vazhdon me përforcime

FBK Superliga/Transfere

Kampioni vazhdon me përforcime

10/07/21 @ 20:42

YLLI

Kampioni Golden Eagle Ylli rikthen ish-lojtarin

FBK Superliga/Transfere

Kampioni Golden Eagle Ylli rikthen ish-lojtarin

09/07/21 @ 00:01

PRIZRENI

Prizreni prezenton përforcimin e parë për stinorin 2021/22

FBK Superliga/Transfere

Prizreni prezenton përforcimin e parë për stinorin 2021/22

07/07/21 @ 17:00

GOLDEN EAGLE YLLI

I huaji i parë te kampioni aktual

FBK Superliga/Transfere

I huaji i parë te kampioni aktual

06/07/21 @ 13:01

MEDIA TALK

Peja para rikthimit të trajnerit

FBK Superliga/International/Transfere

Peja para rikthimit të trajnerit

02/07/21 @ 15:50

ISH PLAY I PRISHTINES DHE PEJES

Nigel Johnson kalon te elita hungareze e basketbollit

FBK Superliga/International/Transfere

Nigel Johnson kalon te elita hungareze e basketbollit

02/07/21 @ 14:56

PRIZREN

Bashkimi zyrtarizon Valon Bunjakun

FBK Superliga/International/Transfere

Bashkimi zyrtarizon Valon Bunjakun

02/07/21 @ 12:17


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga