Të gjitha lajmet

LIPJANI - DRITA

Drita bindshëm ndaj Lipjanit

FOTO / KB Drita

Drita bindshëm ndaj Lipjanit

15 November, 2020 @17:25

Skuadra e Dritës ka regjistruar fitoren e dytë rresht në Ligën e Parë, duke e mposhtur Lipjanin bindshëm me rezultat 70-100.

Pas humbjes në xhiron e parë ndaj AS Prishtinës, Drita në dy ndeshjet e fundit është më e koncentruar për fitore.

Gjashtë lojtarë te skuadra gjilanase luajtën me pikë dyshifrore. Prej tyre u dalluan Qëndrim Demi me 23 pikë, 8 asistime e 5 kërcime, Driton Sylejmani me 15 pikë, 8 kërcime e 6 asistime dhe Bardh Jakupi me 14 pikë, 9 kërcime e 4 asistime.

Te Lipjani është rikthyer në formacion kapiteni Fazli Vitia. Ai luajti me 21 pikë e 8 kërcime, derisa u ndihmua edhe nga Arianit Krasniqi me 20 pikë të tjera.

TABELA AKTUALE

Drita me 2 fitore e 1 humbje është ngritur në pozitën e tretë në Ligën e Parë, kurse Lipjani është ende pa fitore.

Në xhiron e katërt, Drita pret Megasposrtin, derisa Lipjani takohet me Prishtinën e Re.

BERISHA & BOJKU

Feronikeli siguron shërbimet e dyshes pejane

Foto: KB Peja

15 January, 2021 @18:27

Skuadra e Ligës së Parë, Feronikeli, në pjesën e dytë të kampionatit do të mund të llogaris në shërbimet e…

TRANSFER

Sollova te Vëllaznimi

15 January, 2021 @18:12

Skuadra e Vëllaznimit ka shtuar forcë në përbërjen e saj me lojtarë vendorë. Gjakovarët pas Atik Koshit dhe

TRANSFERIMET

Të gjitha përforcimet e afatit kalimtar të janarit

15 January, 2021 @17:51

Ka përfunduar afati kalimtar në basketboll, ku kishte shumë transferime të bujshme. Më poshtë mund t’i gjeni të gjitha transferimet…

ISTOG

Istogu zyrtarizon përforcimin e fundit

15 January, 2021 @15:54

Përvoja e basketbollistit të njohur për shumë skuadra në Superligë dhe Ligë të Parë të Kosovës, Fisnik Juniku, tash e…

ISTOG

Istogu për herë të parë merr një amerikan

Terrick Phillips gjatë stinorit të kaluar, derisa luante për Vëllaznimin/ TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

14 January, 2021 @15:05

KB Istogu që po përgatitet vrullshëm për pjesën pranverore të stinorit në Ligë të Parë të basketbollit, para pak çastesh…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë