Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DUELET E XHIROS III

Dy ekipet me trofetë e fundit, takohen të shtunën

Foto: FBK

Dy ekipet me trofetë e fundit, takohen të shtunën


23 September, 2021 @16:52

Federata e Basketbollit të Kosovës ka publikuar orarin e ndeshjeve për xhiron e tretë të Superligës.

Dy skuadrat që kanë fituar dy trofetë e fundit në basketbollin kosovar, Superkupën - Prizreni dhe titullin kampion - Ylli, do të takohen të shtunën me fillim prej orës 19:00.

GJENDJA TABELARE dhe ORARI

Sa i përket të gjitha ndeshjeve tjera të xhiros, ku mes tjerash është edhe derbi mes Bashkimit e Prishtinës, orari është si mëposhtë:

ORARI I XHIROS III:

E shtunë, 25.09.2021

17:00 Drita - Trepça
19:00 Prizreni - Ylli

E diel, 26.09.2021

17:00 Peja - Rahoveci
19:00 Bashkimi - Prishtina.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga