Të gjitha lajmet

TREPÇA - LIPJANI

E dyta me radhë, ngjitet Trepça

TOPSPORTI / A.P

E dyta me radhë, ngjitet Trepça

20 November, 2018 @18:35

Me fitoren e skuadrës së Trepçës është mbyllur dueli i sontëm mes skuadrës mitrovicase dhe mysafirëve nga Lipjani.

Mitrovicasit ishin skuadër më e mirë që nga fillimi, duke mbajtur vazhdimisht një epërsi, e cila u ruajt deri në fund dhe ndeshja u mbyll me rezultatin përfundimtar 88-59 në të mirë të ‘xehetarëve’.

TABELA AKTUALE

Më të dalluarit te Trepça sonte ishin Dwane Miner me 22 pikë, 6 kërcime e 2 asistime dhe Besnik Azemi e Mark Dorris me nga 20 pikë secili, kurse te Lipjani më i miri sonte ishte Fisnik Juniku me 22 pikë, 3 kërcime e 2 asistime.

Kjo ishte fitorja e dyta me radhë dhe e katërta në total për mitrovicasit sivjet, kurse Lipjani sonte e pësoi humbjen e nëntë sezonale, për të vazhduar të jetë i fundit në klasifikim.

REPREZENTUESI I KOSOVËS

Mikaile Tmusic nënshkruan me KK Podgorica

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

1 July, 2020 @22:03

Basketbollisti i reprezentacionit të Kosovës, Mikaile Tmusic, që u bë kampion me Bashkimin dhe Prishtinën në Kosovë, pas katër vitesh…

E FUNDIT

FIBA publikon Rregullat Zyrtare të Basketbollit 2020

25 June, 2020 @12:54

Pas ndryshimeve të paraqitura nga Komisioni Teknik dhe miratuar nga Bordi Qendror i FIBA-s në Mars 2020, FIBA ka publikuar…

BRETT PRAHL

Basketbollisti që veshi fanellën e Pejës, në elitën polake

Brett Prahl, në ndeshjen e Kupës së Kosovës me Pejën/ TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

24 June, 2020 @15:25

Basketbollisti amerikan që veshi fanellën e Pejës në fillim të këtij viti dhe fitoi Kupën e Kosovës me ekipin verdhezi,…

FIBA EUROPE

Vendosen datat për evropianët 2021

18 June, 2020 @13:36

Bordi i FIBA Evropës ka vendosur për datat e sakta të FIBA Kampionateve Evropiane të vitit 2021. Sipas vendimit të…

KOSOVARI I NATYRALIZUAR

Ish lojtari i Prishtinës e Pejës, nënshkruan me Gostivarin

16 June, 2020 @22:17

Basketbollisti që mbronte ngjyrat e reprezentacionit të Kosovës dy vite më parë, Malcolm Armstead dhe ka luajtur për Prishtinën e…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga