Të gjitha lajmet

KEVIN BAKER

E lirojnë pas një ndeshjeje

E lirojnë pas një ndeshjeje

21 January, 2019 @21:00

Skuadra e Trepçës ka bërë të ditur përmes një njoftimi në llogarinë e Facebookut se ka liruar nga ekipi amerikanin Kevin Baker.

Baker përforcimi i afatit kalimtar dimëror kështu do të mbahet në mend si njëri ndër lojtarët e huaj më së shpejti të larguar nga ekipi, pasi zhvilloi vetëm 18 minuta në Superligë.

Baker në përballjen ndaj Prishtinës shënoi dy pikë dhe një kërcim. Trepça ndërkaq regjistroi ndeshjen me më së paku pikë të shënuara këtë stinor, në humbje ndaj Prishtinës 105-49.

KB Trepça

RAHOVECI

Lëndohet Davis te Rahoveci! Kur do të kthehet amerikani?

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

22 February, 2020 @21:28

Para pak çastesh, nënkampioni i Superligës së Kosovës në basketboll, Rahoveci, ka bërë të ditur se ylli i skuadrës Darell…

KUPA E KOSOVËS

TOP 5-shja e Kupës së Kosovës (Superliga 2019/20)

19 February, 2020 @15:53

Kupa e Kosovës, përfundoi me fitoren e Pejës, ku e mposhti Yllin në finale me rezultat 64-79. TopSporti.com ka…

PAS FINALES

Tifozi që kërceu nga tribunat për të arritur Kupën, në gjendje të mirë

16 February, 2020 @17:02

Një tifoz pejan mbrëmë, kishte kërcyer nga tribunat e Mizahir Ismës për të arritur deri te Kupa e për ta…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Pas 5 vitesh, Kupa kthehet në Pejë

15 February, 2020 @22:20

Pas 5 vitesh pritjeje, durimit i erdhi fundi. Peja ka arritur të fitojë Kupën e Kosovës për herë të parë…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Ç3: Ngushtohet epërsia në 6 pikë

15 February, 2020 @21:45

Ka përfunduar edhe çereku i tretë në ndeshjen Ylli - Peja. Pas 30 minutave lojë, rezultati është 57-51, në të…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga