Të gjitha lajmet

KEVIN BAKER

E lirojnë pas një ndeshjeje

E lirojnë pas një ndeshjeje

21 January, 2019 @21:00

Skuadra e Trepçës ka bërë të ditur përmes një njoftimi në llogarinë e Facebookut se ka liruar nga ekipi amerikanin Kevin Baker.

Baker përforcimi i afatit kalimtar dimëror kështu do të mbahet në mend si njëri ndër lojtarët e huaj më së shpejti të larguar nga ekipi, pasi zhvilloi vetëm 18 minuta në Superligë.

Baker në përballjen ndaj Prishtinës shënoi dy pikë dhe një kërcim. Trepça ndërkaq regjistroi ndeshjen me më së paku pikë të shënuara këtë stinor, në humbje ndaj Prishtinës 105-49.

KB Trepça

LEGIA WARSZAWA - PRISHTINA

Pas dy vazhdimeve, eliminohet Prishtina

20 September, 2019 @22:34

Kampionia e Kosovës në basketboll, Prishtina, pas dy vazhdimeve të luajtura kundër skuadrës polake Legia Warszawa, duke u mposhtur me…

LEGIA WARSZAWA - PRISHTINA

OT1: Barazim edhe në vazhdime

20 September, 2019 @22:02

Nuk ndryshohet epërsia as në vazhdimin e parë të ndeshjes Legia Warszawa - Prishtina (74-76). Divine Myles me 26 pikë…

LEGIA WARSZAWA - PRISHTINA OT

Ç4: Ndeshja shkon në vazhdime

20 September, 2019 @21:47

Ndeshja ndërmjet Legia Warszawas dhe Prishtinës, përfundoi me epërsi të barabartë sikurse në ndeshjen e parë dhe kështu do të…

LEGIA WARSZAWA - PRISHTINA

Ç3: Prishtina afër kualifikimit

FOTO/ fiba.com

20 September, 2019 @21:16

Skuadra e Prishtinës pas 30 minutave lojë, është në epërsi prej 9 pikëve (50-59). Aktualisht më i miri te…

LEGIA WARSZAWA - PRISHTINA

Legia - Prishtina, mbyllet pjesa e parë

FOTO / fiba.com

20 September, 2019 @20:45

Pas 20 minutave të parë në Poloni, Prishtina ndodhet në dizavantazh 3 pikësh ndaj Legia Warszawas. Rezultati i pjesës së…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga