Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KBF PRISHTINA - KBF VËLLAZNIMI

E teta rresht për KBF Prishtinën

E teta rresht për KBF Prishtinën


26 November, 2021 @20:25

KBF Prishtina po vazhdon me fitore.

Vashat prishtinase serinë e fitoreve e ngritën në 8, duke e mposhtur Vëllaznimin me rezultat 108-53.

Epërsia e Prishtinës ishte nga minuta e parë e deri në fund të ndeshjes.

Më e dalluara te Prishtina ishte Aisia Robertson me 25 pikë, 8 asistime, 6 topa të rrëmbyer e 4 kërcime, u veçuan edhe Sumeja Kosumi me 12 pikë e 12 kërcime, Agnesa Rrahmani me 12 pikë dhe Sarah Mgbeike me 10 pikë, 7 kërcime e 7 asistime.

Te Prishtina pas një kohe të gjatë nga lëndimi u rikthye Enxhi Xhanaj. Ajo luajti me 9 pikë, 9 krcime e 3 asistme.

Në anën tjetër te Vëllaznimi e vetmja me pikë dyshifrore ishte Kendra Williams me 24 pikë.

TABELA AKTUALE

Prishtina me 8 fitore e 0 humbje gjendet në krye të tabelës, kurse Vëllaznimi ka bilanc prej 2 fitoreve e 6 humbjeve.

Në xhiron tjetër Prishtina takohet me Bashkimin, derisa Vëllaznimi e pret Trepçën


TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (VI)

FBK Liga e Parë

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (VI)

26/11/21 @ 19:24

KOSOVA

Rikthimi i “Dardanëve” në palestër

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket/International

Rikthimi i “Dardanëve” në palestër

26/11/21 @ 14:02

NUK KRYEN OBLIGIMET

BIBL përjashton edhe një skuadër nga garat

Balkan League

BIBL përjashton edhe një skuadër nga garat

26/11/21 @ 13:54

HENRIK SIRKO

Ylli zyrtarizon të larguarin nga Peja

Liga Unike/FBK Superliga/Transfere

Ylli zyrtarizon të larguarin nga Peja

26/11/21 @ 12:29

NORVEGJIA - KOSOVA

Kosova nis me humbje!

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket/International

Kosova nis me humbje!

25/11/21 @ 21:03

C3: NORVEGJIA-KOSOVA

Norvegjia dënon, thellon epërsinë

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket/International

Norvegjia dënon, thellon epërsinë

25/11/21 @ 20:30

FLAMURTARI - PENZA

Penza triumfon në Vlorë

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Penza triumfon në Vlorë

25/11/21 @ 19:09

NDESHJA DIREKT

Ndeshja Norvegjia-Kosova direkt në Youtube

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/Kupa e Kosovës/Superkupa e Kosovës/FBK Superliga U18/Përfaqësuesja/Eurobasket/International

Ndeshja Norvegjia-Kosova direkt në Youtube

25/11/21 @ 11:14

PENZA

Kampionja përforcohet me armerikanen Rhein Beamon

FBK Liga e Femrave

Kampionja përforcohet me armerikanen Rhein Beamon

24/11/21 @ 18:16

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (VII)

FBK Liga e Femrave

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (VII)

23/11/21 @ 22:02

KBF BASHKIMI

KBF Bashkimi përforcohet me dy amerikane

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi përforcohet me dy amerikane

23/11/21 @ 17:38

FILLIMI I STINORIT

Të mërkurën nis Liga Unike

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Të mërkurën nis Liga Unike

23/11/21 @ 16:39

KBF TREPÇA - KBF PRISHTINA

Prishtina vazhdon me fitore, rimerr kreun

FBK Liga e Femrave

Prishtina vazhdon me fitore, rimerr kreun

21/11/21 @ 21:12

VËLLAZNIMI - PENZA

Whitsitt triple-double, Penza kap lidershipin duke mposhtur Vëllaznimin

FBK Liga e Femrave

Whitsitt triple-double, Penza kap lidershipin duke mposhtur Vëllaznimin

20/11/21 @ 17:00

KBF BASHKIMI - KBF KASTRIOTI

KBF Bashkimi rrëmben dy rekordet e Prishtinës, deklason Kastriotin

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi rrëmben dy rekordet e Prishtinës, deklason Kastriotin

19/11/21 @ 22:01

KBF PENZA

Kampionja Penza përforcohet me Mia Long

FBK Liga e Femrave

Kampionja Penza përforcohet me Mia Long

18/11/21 @ 19:22


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave