Të gjitha lajmet

PEJA - RAHOVECI

E treta rresht për Pejën

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

E treta rresht për Pejën

8 March, 2020 @19:18

Skuadra e Pejës e mposhti Rahovecin, duke dominuar totalisht me rezultat 89-70.

Peja gjatë gjithë ndeshjes nuk e lëshoi kontrollin dhe ishte skuadra që e kërkoi fitoren më shumë.

Dardan Berisha ishte më i miri te Peja me 27 pikë, 6 asistime e 4 kërcime, derisa ishte i saktë nga vija e treshit 5 herë nga 8 tentimet që i bëri.

Përveç Dardanit te skuadra pejane u dalluan edhe Henrik Sirko me 20 pikë, 8 kërcime e 6 asistime, Nigel Johnson me 13 pikë, 6 kërcime e 5 asistime dhe Rick Jackson me 12 pikë e 10 kërcime.

Te Rahoveci u veçuan Darell Davis me 24 pikë e 8 kërcime, Alban Veseli me 15 pikë dhe Aron Nwankwo me 12 pikë e 9 kërcime.

TABELA AKTUALE

Peja ka bilanc prej 15 fitoreve e 9 humbjeve dhe gjendet në pozitën e pestë aktualisht, derisa Rahoveci me 17 fitore e 7 humbe gjendet në pozitën e dytë.

Në xhiron tjetër Peja takohet me Prizrenin, kurse Rahoveci me Prishtinën.

LIPJANI 68-85 TREPÇA

Fitorja e tretë në katër ndeshjet e fundit për Trepçën

TOPSPORTI/ Arkiv

8 March, 2020 @21:20

Pa shumë telashe, Trepça ka kaluar edhe ekipin e renditur në fund të klasifikimit të Superligës, Lipjanin, duke shënuar kështu…

FORMACIONET STARTUESE

5-shet startuese: Peja-Rahoveci

8 March, 2020 @17:03

Para derbit, skuadrat kanë bërë të ditura formacionet startuese të tyre. PEJA: Berisha, Hajrizi, Johnson, Sirko dhe Prahl. …

PRISHTINA - YLLI

Prishtina këndellet, duke ia shkaktuar humbjen e dytë radhazi Yllit

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

7 March, 2020 @21:25

Kampionia e Kosovës, Prishtina, është këndellur pas humbjes nga Bashkimi dhe pas largimit të trajnerit të deritashëm të saj Teo…

FERONIKELI - BASHKIMI

Fitore e lehtë për Bashkimin

7 March, 2020 @20:52

Pas fitores ndaj Prishtinës, skuadra e Bashkimit e mposhti edhe Feronikelin. Djelmoshat e trajnerit Illmen Bajra nga fillimi e deri…

PRIZRENI

Arrin përforcimi i Prizrenit

6 March, 2020 @21:02

Përforcimi i paralajmëruar i Prizrenit, Marcus Myers, para pak çastesh ka arritur në Kosovës. …

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga