Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KBF BASHKIMI - KBF PARTIZANI

Edhe Bashkimi e nis me fitore Ligën Unike

Edhe Bashkimi e nis me fitore Ligën Unike


24 November, 2021 @21:34

Pas Prishtinës, edhe KBF Bashkimi e nisi me fitore Ligën Unike, duke e mposhtur Partizanin me rezultat 94-53.

Vashat e Bashkimit me përforcimet e reja, arritën një fitore me dominim total, ku në asnjë moment nuk e lëshuan epërsinë kundër Partizanit.

Christiana Ellis dhe Chervelle Cox ishin koshashënueset më të mira te skuadra prizrenase me nga 21 pikë secila, kurse u dallua edhe Janelle Porter me 16 pikë e Sarra Vraniqi me 11 pikë të tjera.

Te Partizani Aida Palko luajti me 23 pikë dhe Xhulia Velias me 13 pikë.

Në xhiron e dytë Bashkimi takohet me Tiranën, kurse Partizani me Flamurtarin.


 
Të gjitha lajmet nga Liga Unike