Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KBF TIRANA - KBF PRISHTINA

Prishtina e nis me fitore Ligën Unike

Prishtina e nis me fitore Ligën Unike


24 November, 2021 @18:45

Ndeshja e parë në Ligën Unike te femrat, përfundoi me fitoren bindëse të Prishtinës kundër Tiranës.

Vashat e Prishtinës me 40 pikë epërsi e mposhtën Tiranën 57-97.

Prishtina çerekun e parë e mbylli me 10 pikë epërsi 20-30, kurse epërsia më e madhe në ndeshje u bë në çerekun e dytë, ku vashat prishtinase pësuan vetëm 8 pikë e shënuan 21.

Në pjesën e dytë kontrolli i ndeshjes ishte totalisht te Prishtina dhe kështu erdhi fitorja e parë e Ligës Unike te femrat.

Sarah Mgbeike ishte më e dalluara me 21 pikë, 20 kërcime, 3 bllokada, 2 asistime e 2 topa të rrëmbyer, kurse Arbnore Përquku shkëlqeu me 17 pikë, 8 kërcime e 7 asistime dhe Aisia Robertson me 15 pikë, 11 kërcime e 6 topa të rrëmbyer.

Te Tirana e vetmja me pikë dyshifrore ishte Mirela Lugaj me 20 pikë.

Prishtina në xhiron e dytë do të takohet me Penzën, derisa Tirana me Bashkimin.


 
Të gjitha lajmet nga Liga Unike