Të gjitha lajmet

PSA CARD

Edhe një rekord nga Michael Jordan

Foto: NTV

Edhe një rekord nga Michael Jordan

22 May, 2020 @23:51

Pas rikthimit të Michael Jordanit në skenë me dokumentarin The Last Dance, legjenda e basketbollit ka shënuar edhe një rekord në emër të tijin.

Kartela e tij e stinorit debutues në NBA, kur ishte M. J. rookie, u shit për shumë rekorde në aukcion, njoftojnë mediat amerikane.

Kjo kartelë e Jordanit u shit për 99 mijë e 630 dollarë. PSA Card është prodhues special i kartelave të sportistëve për kolekcionistë të sportistëve, ndërsa kjo e Jordanit theu të gjitha rekordet e deritashme, ka njoftuar sot Goldin Auctions.

MEMO

Ndërron jetë trajneri legjendar i Utah Jazzit, Jerry Sloan

Foto: nba.com/jazz

22 May, 2020 @16:55

Në moshën 78 vjeçare sot në mëngjes ka ndërruar jetë trajneri legjendar i ekipit të Utah Jazzit, Jerry Sloan. …

KOBE BRYANT

Gjurmët e duarve iu shitën më së shtrenjti

Foto: news.yahoo.com

22 May, 2020 @15:35

Basketbollistit legjendar të NBA-së, Kobe Bryant, që ndërroi jetë tragjikisht më 26 janar të këtij viti, i janë vendosur gjësendet…

MEDIA

LeBron James 100% për vazhdim të stinorit

Foto: Getty via NBA

22 May, 2020 @1:13

Superylli i Los Angeles Lakersave, LeBron James, është shprehur të jetë 100% PËR vazhdimin e stinorit në NBA, natyrisht duke…

RESTART

900 milionë arsye pse duhet të vazhdojë NBA

Foto: NBA

16 May, 2020 @0:51

Pjesa dërrmuese e ligës është optimiste se NBA do të përfundojë stinorin në parket. Si, kur dhe në çfarë…

LOS ANGELES

Lakers hap qendrën stërvitore sot

Foto: NBA

16 May, 2020 @0:40

NBA në muajin e kaluar u ka komunikuar klubeve se më 8 maj ata do të mund të hapin qendrat…

Të gjitha lajmet nga NBA