Të gjitha lajmet

BERISHA & BOJKU

Feronikeli siguron shërbimet e dyshes pejane

Foto: KB Peja

Feronikeli siguron shërbimet e dyshes pejane


15 January, 2021 @18:27

Skuadra e Ligës së Parë, Feronikeli, në pjesën e dytë të kampionatit do të mund të llogaris në shërbimet e dyshes pejane, Albin Berisha dhe Ermal Bojku.

Dy basketbollistët e rinj janë paraqitur për regjistrim në FBK nga ana e Feronikelit, duke e përdorur të drejtën e licencës së dyfishtë, si lojtarë të lindur nga viti 2001 e këndej.

Kjo do të thotë se Berisha dhe Bojku gjatë stinorit pranveror do të mund të luajnë edhe për Pejën në Superligë, edhe për Feronikelin në Ligën e Parë në të njëjtën kohë.


TRANSFER

Sollova te Vëllaznimi

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Sollova te Vëllaznimi

15/01/21 @ 18:12

VIDEO

Gary Blackston, i huaji i tretë te Sigal Prishtina

FBK Superliga

Gary Blackston, i huaji i tretë te Sigal Prishtina

15/01/21 @ 18:00

TRANSFERIMET

Të gjitha përforcimet e afatit kalimtar të janarit

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Femrave

Të gjitha përforcimet e afatit kalimtar të janarit

15/01/21 @ 17:51

ZYRTARE

Sigal Prishtina transferon ish lojtarin e Pejës

FBK Superliga

Sigal Prishtina transferon ish lojtarin e Pejës

15/01/21 @ 17:47

VIDEO HIGHLIGHTS

Bashkimi transferon amerikanin Croone

FBK Superliga

Bashkimi transferon amerikanin Croone

15/01/21 @ 16:06

ISTOG

Istogu zyrtarizon përforcimin e fundit

FBK Liga e Parë/Transfere

Istogu zyrtarizon përforcimin e fundit

15/01/21 @ 15:54

PREMIER LEAGUE

Shaqiri refuzon ekipin e Bundesligës, i lumtur te Liverpooli

Premier League/Bundesliga/Transfere

Shaqiri refuzon ekipin e Bundesligës, i lumtur te Liverpooli

26/01/21 @ 18:07

FERONIKELI - ISTOGU

Ç3: Epërsia ngritet në 31 pikë, edhe 10 minuta lojë

FBK Liga e Parë

Ç3: Epërsia ngritet në 31 pikë, edhe 10 minuta lojë

26/01/21 @ 18:01

FERONIKELI - ISTOGU

21 pikë epërsi, mbyllet pjesa e parë

FBK Liga e Parë

21 pikë epërsi, mbyllet pjesa e parë

26/01/21 @ 17:37

BUBA

Pagë e majme për Hasanin te Partizani

FSHF Kategoria Superiore

Pagë e majme për Hasanin te Partizani

26/01/21 @ 17:30

FLORENT HADËRGJONAJ

Hadërgjonaj në 11-shen e javës në Turqi

Përfaqësuesja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Hadërgjonaj në 11-shen e javës në Turqi

26/01/21 @ 17:18

FERONIKELI - ISTOGU

Ç1: Epërsi dyshifrore në çerkun e parë

FBK Liga e Parë

Ç1: Epërsi dyshifrore në çerkun e parë

26/01/21 @ 17:15

KURIOZITET

Hysenagolli, shqiptari i vetëm i huaj në Superligë!

FBK Superliga

Hysenagolli, shqiptari i vetëm i huaj në Superligë!

26/01/21 @ 16:56

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Feronikeli - Istogu

FBK Liga e Parë

Pesëshet e para: Feronikeli - Istogu

26/01/21 @ 16:56

LOS BLANCOS

Carvajal i gatshëm kundër Levantes

La Liga

Carvajal i gatshëm kundër Levantes

26/01/21 @ 16:11

BUNDESLIGA

Reinier qëndron në Dortmund

Bundesliga/Transfere

Reinier qëndron në Dortmund

26/01/21 @ 15:58


Të gjitha lajmet nga