Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

VIDEO

Gary Blackston, i huaji i tretë te Sigal Prishtina

Gary Blackston, i huaji i tretë te Sigal Prishtina


15 January, 2021 @18:00

Pllejmekeri amerikan, Gary Blackston, është përforcimi i tretë i huaj te Sigal Prishtina, pas alos Seth LeDay dhe ish fundorit të Pejës të sapo transferuar, Nigel Johnson.

24 vjecari së fundi ka luajtur në kampionatin elit të Suedisë te skuadra Koping Start, me të cilën ka pasur mesatare prej 14.5 pikëve, 6.6 kërcimeve dhe 2.6 asistimeve për ndeshje.

Ai me këtë skuadër ka zhvilluar 30 paraqitje.

Blackston më parë ka luajtur edhe për kolegjin Angelina dhe Prairie View A&M Panthers në ShBA.

 


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga