Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

VIDEO HIGHLIGHTS

Bashkimi transferon amerikanin Croone

Bashkimi transferon amerikanin Croone


15 January, 2021 @16:06

Skuadra e Bashkimit ka zyrtarizuar përforcimin e ri, amerikanin Stephen Croone.

Portokallezinjtë nëpërmjet një njoftimi kanë bërë të ditur se basketbollisti është regjistruar sot në ditën e fundit të afatit kalimtar dhe pritet t’i bashkohet ekipit në ditët në vijim.

26-vjeçari ka karrierë me skuadrat si Furman Paladins (ShBA), Sioux Falls Skyforce (ShBA), Kobrat (Finlandë), Ura Basket (Finlandë) dhe së fundi Tundja Yambol (Bullgari). Te kjo e fundit ka pasur mesatare prej 18.5 pikëve për ndeshje në katër ndeshje të zhvilluara, derisa te skuadrat finlandeze ka luajtur me mesatare të pikëve.

 

 


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga