Të gjitha lajmet

BLAZERS - GRIZZLIES

Fitore e madhe e Portlandit ndaj rivalit direkt

FOTO / NBA

Fitore e madhe e Portlandit ndaj rivalit direkt

1 August, 2020 @9:18

Në ndeshjen ku nuk mjaftuan 4 çerekë të lojës për ta gjetur fituesin, Portlandi e mposhti Memphisin në vazhdime me rezultat 140-135.

Gjatë ndeshjes te Portlandi shkëlqyen CJ McCollum me 33 pikë e 6 asistime, Damian Lillard me 29 pikë, 9 asistime e 5 kërcime e Carmelo Anthony me 21 pikë e 7 kërcime, kurse i rikthyeri nga lëndimi Jusuf Nurkic u dallua me 18 pikë, 9 kërcime, 6 bllokada e 5 asistime.

Te Memphisi më të mirët ishin Jaren Jackson Jr me 33 pikë dhe me double-double Ja Morant 22 pikë e 11 asistime.

Kjo ishte një fitore shume e vlefshme për Play Off për Portlandin, ngase gjendet në pozitën e nëntë aktualisht me 30 fitore e 37 humbje, kurse Memphisi një pozitë më lartë me 32 fitore e 34 humbje.

LAKERS - CLIPPERS

Derbi i Los Angelesit i takon Lakersave

FOTO / NBA

31 July, 2020 @9:37

Derbi i Los Angelesit në mes të Lakersave dhe Clippersave, i takoi skuadrës së Lakersave, që mposhtën kundërshtarin me rezultat…

PELICANS - JAZZ

Utah Jazz rihap stinorin me fitore

FOTO / Nba

31 July, 2020 @9:33

Pas 4 muajve pushimi, në ndeshjen e parë në NBA, Utah Jazz e mposhti New Orleans Pelicansin me rezultat të…

NBA

Sonte rifillon NBA

30 July, 2020 @12:34

Pas 4 muajve pushimi për shkak të pandemisë, NBA fillon sonte. Më 12 mars 2020, lojtari i Utah Jazzit, Rudy…

HOUSTON

Russell Westbrook del pozitiv në COVID-19

13 July, 2020 @19:15

Super ylli i Houston Rocketsit, Russell Westbrook, është testuar pozitiv në coronavirus. Lajmin e bëri të ditur para pak çastesh…

LOS ANGELES LAKERS

Zyrtare: JR Smith e LeBron James bashkohen sërish

FOTO / Cavs

1 July, 2020 @21:24

Edhe pse ishte e ditur ditë më parë, Los Angeles Lakers, para pak çastesh e zyrtarizoi lojtarin JR Smith. Smith…

Të gjitha lajmet nga NBA