Të gjitha lajmet

RAHOVECI - YLLI

Fitore e mysafirëve në Gjakovë

TOPSPORTI / A.P

Fitore e mysafirëve në Gjakovë

20 November, 2018 @20:53

Për humbjen e pësuar në ndeshjen e parë në Suharekë, Ylli i është ‘revanshuar’ Rahovecit në takimin e luajtur sonte në Gjakovë.

Ndeshja filloi tejet mirë për Yllin, i cili startoi me një seri 9-0 me të filluar takimit, për të krijuar epërsi qysh në start. Në çerekun e dytë, skuadra e Rahovecit ishte më e mirë, e kjo ndikoi që epërsia e Yllit të zvogëlohej paksa dhe pjesa e parë të mbyllej me rezultat 38-48 në të mirë të therandasve.

TABELA AKTUALE

Në pjesën e dytë, Ylli vazhdoi ta menaxhonte mirë epërsinë e krijuar, për ta mbyllur kështu këtë duel me fitore me rezultat 78-101.

Më i miri te skuadra e drejtuar nga Arben Krasniqi sonte ishte Robert Jones me 22 pikë, 8 kërcime e 3 asistime, kurse te skuadra e Bujar Locit u veçua Frederick Richardson me 23 pikë, 13 kërcime e 1 asistim.

Pas 10 xhirove, Rahoveci ka bilanc 7-3, kurse Ylli ndodhet një pozitë më pas me bilanc 6-4.

REPREZENTUESI I KOSOVËS

Mikaile Tmusic nënshkruan me KK Podgorica

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

1 July, 2020 @22:03

Basketbollisti i reprezentacionit të Kosovës, Mikaile Tmusic, që u bë kampion me Bashkimin dhe Prishtinën në Kosovë, pas katër vitesh…

E FUNDIT

FIBA publikon Rregullat Zyrtare të Basketbollit 2020

25 June, 2020 @12:54

Pas ndryshimeve të paraqitura nga Komisioni Teknik dhe miratuar nga Bordi Qendror i FIBA-s në Mars 2020, FIBA ka publikuar…

BRETT PRAHL

Basketbollisti që veshi fanellën e Pejës, në elitën polake

Brett Prahl, në ndeshjen e Kupës së Kosovës me Pejën/ TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

24 June, 2020 @15:25

Basketbollisti amerikan që veshi fanellën e Pejës në fillim të këtij viti dhe fitoi Kupën e Kosovës me ekipin verdhezi,…

FIBA EUROPE

Vendosen datat për evropianët 2021

18 June, 2020 @13:36

Bordi i FIBA Evropës ka vendosur për datat e sakta të FIBA Kampionateve Evropiane të vitit 2021. Sipas vendimit të…

KOSOVARI I NATYRALIZUAR

Ish lojtari i Prishtinës e Pejës, nënshkruan me Gostivarin

16 June, 2020 @22:17

Basketbollisti që mbronte ngjyrat e reprezentacionit të Kosovës dy vite më parë, Malcolm Armstead dhe ka luajtur për Prishtinën e…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga