Të gjitha lajmet

BOREA - MARIGONA HILL PRISHTINA

Fitorja e parë me emrin e ri

Fitorja e parë me emrin e ri

21 February, 2020 @20:07

Ish-skuadra e Kerasan Prishtinës, tani me emrin e ri Marigona Hill, ka regjistruar fitoren e parë në stinorin pranveror, duke e mposhtur Borean me rezultat 61-74.

Borea dy çerekët e parë i kaloi në epërsi, derisa Marigona Hill u këndell në pjesën e dytë të ndeshjes, sidomos në çerekun e tretë, duke pësuar vetëm 7 pikë dhe për ta krijuar dallimin që ta mposhtë kundërshtarin në fund.

Aron Laja dhe Kujtim Ujkani me nga 17 pikë të shënuara ishin koshashënuesit më të mirë te skuadra prishtinase, derisa te Borea Lis Kuraja dhe Valtrin Kastrati me nga 16 pikë.

TABELA AKTUALE

Marigona Hill Prishtina aktualisht me 4 fitore e 6 humbje gjendet në pozitën e shtatë dhe dallimi me pozitën e katërt që dërgon në Play Off nuk është i madh, derisa Borea me 1 fitore e 9 humbje gjendet në pozitën e fundit.

Në xhiron tjetër Marigona Hill takohet me New Basketin, kurse Borea me liderin pa humbje Vëllaznimin.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga