Të gjitha lajmet

BBL

Gjermania gjen sistemin për t’i dhënë fund stinorit

Gjermania gjen sistemin për t’i dhënë fund stinorit

29 April, 2020 @23:27

Bundesliga e basketbollit ka ardhur në përfundim si të kryejë stinorin 2019/20 dhe pjesa më e madhe e ekipeve janë pajtuar për këtë, bëjnë të ditur mediat e huaja.

Në konferencën e fundit të mbajtur nga 17 anëtarët e BBL-it kanë vendosur që të përfundojnë garën, por jo sikurse në situatën normale.

BBL ka njoftuar se stinori 2019/20 do të vazhdojë, pasi që 10 ekipe kanë pranuar të jenë pjesë e saj nga 17 sa numëron liga.

10 skuadrat do të ndahen në dy grupe me nga 5, do të ndeshen nga dy herë në një lokacion dhe pa tifozë.

Grupi i parë do të përbëhet nga Bayern Munchen, Alba Berlin, Rasta Vechta, Fraport Skyliners dhe BG Gottingen, ndërsa grupi i dytë përbëhet nga MHP Reisen, Ulm, EWE Baskets, Crailsheim dhe Brose Bamberg.

Pas kësaj luhen çerekfinalet, gjysmëfinalet dhe finalja për të përcaktuar kampionin e stinorit. Stinori pritet të përfundojë më 30 qershor.

bbl

Data për rifillimin e stinorit nuk është përcaktuar ende.

FIBA EUROPE

Video-konferenca e FIBA Europe, Fetahu kërkoi përkrahje

29 April, 2020 @15:36

Në mbledhjen e sotme me Kryetarin e FIBA Europe, Turgay Demirel, Nënkryetearët Jean Pierre Siutat, Carmen Tocala dhe John Goncalves,…

MJ

Fanella e Jordanit, u shit për $216 mijë

20 April, 2020 @23:19

Legjendës së basketbollit, Michael Jordan, që ka ri-marrë vëmendjen e opinionit këto ditë për shkak të publikimit të filmit The…

NBA DRAFT 2020

Erxhan Osmani para procesit të draftimit në NBA

18 April, 2020 @15:13

Basketbollisti shqiptar që ka marrë nënshtetësi turke, Erxhan Osmani, është si opcion për tu paraqitur në draft të NBA-së për…

CORONAVIRUS

As në kohëra të pandemisë, s’harrohet Drazen Petrovic

20 March, 2020 @17:50

Adhuruesit e basketbollit dhe të legjendës Drazen Petrovic, nuk e kanë harruar atë as në kohëra të pandemisë coronavirus që…

MADRID

Real Madrid konfirmon lojtarin me Coronavirus

12 March, 2020 @12:20

Faqja zyrtare e Real Madridit ka bërë të ditur se basketbollisti i ekipit të parë të tyre, është testuar pozitiv…

Të gjitha lajmet nga International