Të gjitha lajmet

KOBE BRYANT

Gjurmët e duarve iu shitën më së shtrenjti

Foto: news.yahoo.com

Gjurmët e duarve iu shitën më së shtrenjti

22 May, 2020 @15:35

Basketbollistit legjendar të NBA-së, Kobe Bryant, që ndërroi jetë tragjikisht më 26 janar të këtij viti, i janë vendosur gjësendet në ankand dhe gjëja më e shtrenjtë që u shit ka qenë gjurma e duarve të superyllit.

Në përgjithësi, veshjet e Kobe‘it kaluan shifrën e 200 mijë dollarëve të fituara. Nga gjërat që u futën në ankand, më së shtrenjti u shit pllaka e betonit me gjurmën e duarve të legjendës së Los Angeles Lakersave.

Kjo pllakë u shit për 75 mijë dollarë. Në muzeun e Kalifornisë, gjatë ankandit çmimi i fanellës së Bryantit arriti blerësin me 22 mijë e 400 dollarë. Ishte kjo fanella me numër 24 e sezonit 1999/00.

Patikat e legjendës me nënshkrim të tijin arritën shifrën e 25 mijë e 600 dollarëve. Totali i gjësendeve arriti shifrën prej 202 mijë e 590 dollarëve.

Bryant ndërroi jetë në moshën 41 vjeçare kur u aksidentua tragjikisht me helikopter. Askush nuk shpëtoi në këtë aksident. (ntv)

MEDIA

LeBron James 100% për vazhdim të stinorit

Foto: Getty via NBA

22 May, 2020 @1:13

Superylli i Los Angeles Lakersave, LeBron James, është shprehur të jetë 100% PËR vazhdimin e stinorit në NBA, natyrisht duke…

RESTART

900 milionë arsye pse duhet të vazhdojë NBA

Foto: NBA

16 May, 2020 @0:51

Pjesa dërrmuese e ligës është optimiste se NBA do të përfundojë stinorin në parket. Si, kur dhe në çfarë…

LOS ANGELES

Lakers hap qendrën stërvitore sot

Foto: NBA

16 May, 2020 @0:40

NBA në muajin e kaluar u ka komunikuar klubeve se më 8 maj ata do të mund të hapin qendrat…

VIDEO CONFERENCE

Yjet e NBA-së të bashkuar për vazhdim të stinorit

13 May, 2020 @1:49

Disa nga yjet e NBA-së janë shprehur të gatshëm për vazhdim të stinorit pas një video takimi që e kanë…

CORONA SEASON

O’Neal: Anulojeni stinorin

12 May, 2020 @2:34

Ish ylli i NBA-së që tash punon si analist nëpër televizionet amerikane, Shaquille O’Neal ka thënë se liga duhet të…

Të gjitha lajmet nga NBA