Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KOSOVA U14

Grumbullohen U14, në kuadër të projektit të FIBA Evropës, YDF-së

FOTO / FBK

Grumbullohen U14, në kuadër të projektit të FIBA Evropës, YDF-së


Teksti: FBK

5 March, 2021 @21:20

ë dielën më 7 Mars do të grumbullohen U14, në konkurrencën e femrave dhe atë të meshkujve.

Derisa për konkurrencën e femrave, ky është grumbullimi i parë për U14 në këtë edicion, për meshkujt është i dyti radhazi, pasi i pari ishte mbajtur në fundjavën e kaluar. 

Vajzat e reja do të mbikëqyren nga përzgjedhësja e Kosovës për U14, Kimete Haliti, kurse djemtë nga përzgjedhësi Valentin Spaqi. 

Ky grumbullim bëhet në kuadër të projektit zhvillimor FIBA Europe Youth Development Fund (YDF).

Federata e Basketbollit e Kosovës tash e pesë vjet është pjesë e projektit të FIBA-s për Zhvillim të Gjeneratave të Reja, por në vitin 2019, projekti ka filluar të implementohet edhe për vajza, gjë që shërben në dobi të zhvillimit të basketbollit në konkurrencën e femrave.

Në këtë projekt do të jenë të përfshirë djem e vajza të moshës 13 vjeç (të lindur më 2007 dhe 2008) dhe trajnerë të rinj e të talentuar.

Grumbullimi do të bëhet në Shkollën “Don Bosko” në këtë orar: 

10:00-11:45 djemtë

12:00-13:45 vajzat


AS PRISHTINA - VUSHTRRIA

4 lojtarë me pikë dyshifrore në fitore

FBK Liga e Parë

4 lojtarë me pikë dyshifrore në fitore

05/03/21 @ 21:13

MH PRISHTINA - FERONIKELI

MH Prishtina deklason Feronikelin

FBK Liga e Parë

MH Prishtina deklason Feronikelin

05/03/21 @ 20:41

MEGASPORTS - DRITA

Seria ngritet në 12 fitore rresht

FBK Liga e Parë

Seria ngritet në 12 fitore rresht

05/03/21 @ 20:22

KBF VËLLAZNIMI - KBF KASTRIOTI

Baker me triple-double, Vëllaznimi pa telashe

FBK Liga e Femrave

Baker me triple-double, Vëllaznimi pa telashe

05/03/21 @ 20:07

PEJA

Lis Shoshi, nis stërvitjet

FBK Superliga

Lis Shoshi, nis stërvitjet

05/03/21 @ 16:57

AS PRISHTINA - VUSHTRRIA

Xhiroja mbyllet me ndeshjen AS Prishtina - Vushtrria

FBK Liga e Parë

Xhiroja mbyllet me ndeshjen AS Prishtina - Vushtrria

05/03/21 @ 10:48

MH PRISHTINA - FERONIKELI

MH Prishtina pret Feronikelin

FBK Liga e Parë

MH Prishtina pret Feronikelin

05/03/21 @ 10:44

MEGASPORTS - DRITA

Drita kërkon fitoren e 12 rresht në Prizren

FBK Liga e Parë

Drita kërkon fitoren e 12 rresht në Prizren

05/03/21 @ 10:25

KBF VËLLAZNIMI - KBF KASTRIOTI

3-0 për KBF Vëllaznimin, kërkohet edhe fitorja e katërt

FBK Liga e Femrave

3-0 për KBF Vëllaznimin, kërkohet edhe fitorja e katërt

05/03/21 @ 10:17

ALL STAR 2021

James vs Durant, caktojnë lojtarët për All Star 2021

NBA

James vs Durant, caktojnë lojtarët për All Star 2021

05/03/21 @ 09:49

KOSOVA (F)

Kosova (F) natyralizon amerikanen e KBF Prishtinës

Përfaqësuesja

Kosova (F) natyralizon amerikanen e KBF Prishtinës

20/06/21 @ 14:56

KOSOVA (F)

Kosova (F) zhvilloi stërvitjen e radhës

Përfaqësuesja

Kosova (F) zhvilloi stërvitjen e radhës

18/06/21 @ 11:39

KOSOVA

Përfaqësueset e Reja të Kosovës i mësojnë emrat e kundërshtarëve të tyre në FIBA Youth European

Përfaqësuesja

Përfaqësueset e Reja të Kosovës i mësojnë emrat e kundërshtarëve të tyre në FIBA Youth European

09/06/21 @ 11:50

NJOFTIMI NGA FBK

FIBA ia beson FBK-së U16 European Challengers

FBK Superliga/Përfaqësuesja

FIBA ia beson FBK-së U16 European Challengers

08/06/21 @ 16:27

ORARI I DARDANEVE

Në debutim, ndaj Qipros

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja

Në debutim, ndaj Qipros

03/06/21 @ 11:20

KOSOVA (F)

Mësohen kundërshtaret e Kosovës (F)

Përfaqësuesja

Mësohen kundërshtaret e Kosovës (F)

02/06/21 @ 16:21

KOSOVA - VAJZAT

Senioret për herë të parë në short

FBK Superliga/Përfaqësuesja/International

Senioret për herë të parë në short

01/06/21 @ 12:20

KOSOVA (F)

Grumbullohet për herë të parë pëfaqësuesja e Kosovës (F)

Përfaqësuesja

Grumbullohet për herë të parë pëfaqësuesja e Kosovës (F)

17/05/21 @ 20:26

KOSOVA U20

Basketbollisti i talentuar i bashkohet Kosovës U20

Përfaqësuesja

Basketbollisti i talentuar i bashkohet Kosovës U20

26/03/21 @ 18:37

KOSOVA U14

Kosova U14 grumbullohet sërish

Përfaqësuesja

Kosova U14 grumbullohet sërish

19/03/21 @ 15:45


 
Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja