Të gjitha lajmet

PEJA STATS

Henrik Sirko lider edhe në kërcime te Peja

TOPSPORTI / A.P

Henrik Sirko lider edhe në kërcime te Peja

23 April, 2020 @19:35

Kroati i Pejës, Henrik Sirko, përveç se ishte më i miri te koshashënuesit e skuadrës pejane, ishte edhe më i miri në kategorinë e kërcimeve.

Ai në 24 ndeshje i rrëmbeu 209 kërcime dhe luajti me mesatare prej 8.7 kërcimeve për ndeshje.

Pas Sirkos më i miri ishte Jordan Martin me 151 kërcime në 19 ndeshje me mesatare prej 7.9 kërcimeve dhe Drilon Hajrizi me 130 kërcime në 15 ndeshje me mesatare prej 8.6 kërcimeve për ndeshe.

Peja e mbylli stinorin (e ndërprerë) në pozitën e pestë me 15 fitore e 9 humbje.

Më poshtë mund ta gjeni listën e plotë e kërcimeve të skuadrës së Pejës për stiorin 2019/20.

i: (Basketbollistët që nuk kanë luajtur së paku dhjetë ndeshje përgjatë stinorit të rregullt, nuk janë marrë parasysh në mesataren, por vetëm janë regjistruar kërcimet e shënuara të tyre)TË GJITHA KËRCIMET E PEJËS 2019/20 NË SUPERLIGË

1.Henrik Sirko 209 kërcime 24 ndeshje
2.Jordan Martin 151 kërcime 19 ndeshje
3.Drilon Hajrizi 130 kërcime 15 ndeshje
4.Malcolm Armstead 74 kërcime 19 ndeshje
5.Arbër Berisha 52 kërcime 8 ndeshje
6.Rick Jackson 47 kërcime 6 ndeshje
7.Beq Kovaqi 45 kërcime 21 ndeshje
8.Nigel Johnson 41 kërcime 9 ndeshje
9.Jamichael Morgan 38 kërcime 9 ndeshje
10.Albin Berisha 37 kërcime 23 ndeshje
11.Dardan Berisha 34 kërcime 8 ndeshje
12.Ergin Grosha 26 kërcime 14 ndeshje
13.Ermal Bojku 22 kërcime 22 ndeshje
14.Brett Prahl 22 kërcime 4 ndeshje
15.Arti Hajdari 18 kërcime 8 ndeshje
16.Mirza Muriq 14 kërcime 11 ndeshje
17.Rron Grapci 4 kërcime 2 ndeshje
18.Aldin Qallaku 1 kërcim 2 ndeshje
19.Valtrim Kastrati 0 kërcime 2 ndeshje

PEJA STATS

Reprezentuesi i Kosovës, asistuesi më i mirë i Pejës

TOPSPORTI / A.P

23 April, 2020 @14:02

Amerikani që luajti edhe për Kosovën, Malcolm Armstead, ka qenë më i mirë sa i përket asistimeve te Peja në…

PEJA STATS

Sirko koshashënuesi më i mirë te Peja 19/20

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

22 April, 2020 @15:54

Koshashënuesi më i mirë i Pejës në stinorin e papërfunduar 2019/20 të Superligës ishte kroati Henrik Sirko. Sirko, që…

BASHKIMI STATS

Terik Bridgeman me mbi 200 kërcime te Bashkimi

TOPSPORTI / A.P

20 April, 2020 @23:50

I vetmi që e kaloi shifrën e 200 kërcimeve te Bashkimi këtë stinor ishte amerikani Terik Bridgeman. Bridgeman në 22…

BASHKIMI STATS

Asistuesit më të mirë te Bashkimi 2019/20

TOPSPORTI / A.P

20 April, 2020 @22:04

Sikurse te koshashënuesit, edhe në listën e asistuesve më të mirë te Bashkimi gjenden dyshja amerikane Stevie Clark e Corey…

BASHKIMI STATS

Top koshashënuesit e Bashkimit 2019/20

TOSPORTI / A.P

20 April, 2020 @17:21

Tre të huajt e Bashkimit, ishin koshashënuesit më të mirë te skuadra prizrenase në stinorin e anuluar në Superligë. Corey…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga