Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FINAL 4 / EUROLEAGUE

Higgins dërgon Barcelonën në finale

FOTO / Euroleague

Higgins dërgon Barcelonën në finale


28 May, 2021 @23:20

Me shënimin e Cory Higginsit në sekondat e fundt të ndeshjes, Barcelona e mposhti Armani Exchange Milanin me rezultat 84-82 dhe u kualifikua në finale të Euroleagues.

Rezultati ishte i barabartë në sekondat e fundit, kishin mbetur edhe 5 sekonda deri në përfundim të ndeshjes, por Cory Higgin arriti nga fusha e tij në ate të Milanos dhe shënoi 0.5 sekonda para përfundimit.

Milano e kishte rastin e fundit me Kevin Punter, i cili shutoi nga gjysma e fushës, por ishte pa sukses dhe kështu ndeshja i takoi Barces.

Nikola Mirotic ishte më i dalluari te Barcelona me 21 pikë, kurse u veçua edhe Nick Calathes me 17 pikë, ky i fundi u lëndua në çerekun e katërt.

Te Milani Kevin Punter luajti me 23 pikë.

Barcelona në finale të Euroleagues do të takohet me Anadolu Efesin, kurse Milani me CSKA Moskën.


FINAL 4 / EUROLEAGUE

Finalja e dytë rresht për Anadolu Efesin në Euroleague

Euroleague

Finalja e dytë rresht për Anadolu Efesin në Euroleague

28/05/21 @ 21:30

GAME 3: BLAZERS - NUGGETS

37 pikët e Lillardit s’mjaftuan për fitore

NBA

37 pikët e Lillardit s’mjaftuan për fitore

28/05/21 @ 11:54

GAME 3: LAKERS - SUNS

Davis e Lebron mbi gjysmën e pikëve, këndellet kampioni

NBA

Davis e Lebron mbi gjysmën e pikëve, këndellet kampioni

28/05/21 @ 11:01

GAME 3: HEAT - BUCKS

Bucks 1 fitore larg gjysmëfinaleve

NBA

Bucks 1 fitore larg gjysmëfinaleve

28/05/21 @ 10:39

MINIBASKET

Rreth 200 fëmijë në Festivalin e Minibasketbollit

FBK Superliga U18

Rreth 200 fëmijë në Festivalin e Minibasketbollit

28/05/21 @ 10:16

SLLOVAKIA

Ish-trajneri i Sigal Prishtinës, shpallet kampion në Sllovaki

International

Ish-trajneri i Sigal Prishtinës, shpallet kampion në Sllovaki

27/05/21 @ 21:56

FENERBAHÇE

Fenerbahce transferon Devin Bookerin

Euroleague

Fenerbahce transferon Devin Bookerin

16/06/21 @ 12:37

EUROLEAGUE / FINAL

Historike! Anadolu Efes kampion i Euroleagues

Euroleague

Historike! Anadolu Efes kampion i Euroleagues

30/05/21 @ 22:53

EUROLEAGUE

Kampioni aktual përfundon në pozitën e katërt Euroleaguen

Euroleague

Kampioni aktual përfundon në pozitën e katërt Euroleaguen

30/05/21 @ 21:56

FINAL 4 / EUROLEAGUE

Finalja e dytë rresht për Anadolu Efesin në Euroleague

Euroleague

Finalja e dytë rresht për Anadolu Efesin në Euroleague

28/05/21 @ 21:30

FINAL 4 / EUROLEAGUE

Nesër filon Final 4 në Euroleague

Euroleague

Nesër filon Final 4 në Euroleague

27/05/21 @ 18:05

GAME 5: BARCELONA - ZENIT

Barcelona kësaj radhe s’lejon befasi, kualifikohet në Final 4

Euroleague

Barcelona kësaj radhe s’lejon befasi, kualifikohet në Final 4

04/05/21 @ 23:57

GAME 5: ANADOLU EFES - REAL MADRID

Efes eliminon Realin, arrin Final Fourin

Euroleague

Efes eliminon Realin, arrin Final Fourin

04/05/21 @ 23:29

ZENIT - BARCELONA

Zeniti befason Barcelonën për herë të dytë, barazohet seria

Euroleague

Zeniti befason Barcelonën për herë të dytë, barazohet seria

30/04/21 @ 23:11

GAME 3: ZENIT - BARCELONA

Barcelona merr avantazhin, 1 fitore larg Final 4

Euroleague

Barcelona merr avantazhin, 1 fitore larg Final 4

28/04/21 @ 23:33

GAME 3: FENERBAHCE - CSKA

CSKA Moska skuadra e parë në Final 4

Euroleague

CSKA Moska skuadra e parë në Final 4

28/04/21 @ 23:24


 
Të gjitha lajmet nga Euroleague