Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FINAL 4 / EUROLEAGUE

Higgins dërgon Barcelonën në finale

FOTO / Euroleague

Higgins dërgon Barcelonën në finale


28 May, 2021 @23:20

Me shënimin e Cory Higginsit në sekondat e fundt të ndeshjes, Barcelona e mposhti Armani Exchange Milanin me rezultat 84-82 dhe u kualifikua në finale të Euroleagues.

Rezultati ishte i barabartë në sekondat e fundit, kishin mbetur edhe 5 sekonda deri në përfundim të ndeshjes, por Cory Higgin arriti nga fusha e tij në ate të Milanos dhe shënoi 0.5 sekonda para përfundimit.

Milano e kishte rastin e fundit me Kevin Punter, i cili shutoi nga gjysma e fushës, por ishte pa sukses dhe kështu ndeshja i takoi Barces.

Nikola Mirotic ishte më i dalluari te Barcelona me 21 pikë, kurse u veçua edhe Nick Calathes me 17 pikë, ky i fundi u lëndua në çerekun e katërt.

Te Milani Kevin Punter luajti me 23 pikë.

Barcelona në finale të Euroleagues do të takohet me Anadolu Efesin, kurse Milani me CSKA Moskën.


FINAL 4 / EUROLEAGUE

Finalja e dytë rresht për Anadolu Efesin në Euroleague

Euroleague

Finalja e dytë rresht për Anadolu Efesin në Euroleague

28/05/21 @ 21:30

GAME 3: BLAZERS - NUGGETS

37 pikët e Lillardit s’mjaftuan për fitore

NBA

37 pikët e Lillardit s’mjaftuan për fitore

28/05/21 @ 11:54

GAME 3: LAKERS - SUNS

Davis e Lebron mbi gjysmën e pikëve, këndellet kampioni

NBA

Davis e Lebron mbi gjysmën e pikëve, këndellet kampioni

28/05/21 @ 11:01

GAME 3: HEAT - BUCKS

Bucks 1 fitore larg gjysmëfinaleve

NBA

Bucks 1 fitore larg gjysmëfinaleve

28/05/21 @ 10:39

MINIBASKET

Rreth 200 fëmijë në Festivalin e Minibasketbollit

FBK Superliga U18

Rreth 200 fëmijë në Festivalin e Minibasketbollit

28/05/21 @ 10:16

SLLOVAKIA

Ish-trajneri i Sigal Prishtinës, shpallet kampion në Sllovaki

International

Ish-trajneri i Sigal Prishtinës, shpallet kampion në Sllovaki

27/05/21 @ 21:56

TRAJNERI I RI

Bayern emëron trajner dy herë fituesin e Euroleague

Euroleague/Transfere

Bayern emëron trajner dy herë fituesin e Euroleague

12/06/23 @ 21:37

KËNDI I BLERIMIT

Ka basketbollistë dhe ka Llull!

Euroleague/Analiza

Ka basketbollistë dhe ka Llull!

23/05/23 @ 14:11

MBRETËROJNË EUROLIGËN #UNDECIMA

Kamp11on Real Madridi, Llull në sekondat e fundit sjell titullin

Euroleague

Kamp11on Real Madridi, Llull në sekondat e fundit sjell titullin

21/05/23 @ 23:51

OPINION

Euroliga… fluturon drejt Kaunasit

Euroleague/Analiza

Euroliga… fluturon drejt Kaunasit

14/05/23 @ 15:00

BASKETBOLLISTI I REAL MADRIDIT

Tavares, MVP i muajve prill/maj në Euroligë

Euroleague

Tavares, MVP i muajve prill/maj në Euroligë

11/05/23 @ 18:02

MADRID

Sergio Llull mbetet në Madrid

Euroleague/International/Transfere

Sergio Llull mbetet në Madrid

06/07/22 @ 13:11

SEZONI I RI

Konfirmohen 18 pjesëmarrësit e Euroleague 22/23

Euroleague

Konfirmohen 18 pjesëmarrësit e Euroleague 22/23

06/07/22 @ 12:42

LOS BLANCOS

Real Madrid ndërron trajnerin pas 11 stinorëve

Euroleague/International/Transfere

Real Madrid ndërron trajnerin pas 11 stinorëve

05/07/22 @ 13:51

STAMBOLL

Scottie Wilbekin në Fenerbahçe

Euroleague/International/Transfere

Scottie Wilbekin në Fenerbahçe

28/06/22 @ 11:34

STAMBOLL

Kampioni transferon kroatin Zizic

Euroleague/Transfere

Kampioni transferon kroatin Zizic

22/06/22 @ 13:27


 
Të gjitha lajmet nga Euroleague