Të gjitha lajmet

LEBRON JAMES

Historike! James kalon Kobe Bryantin

Historike! James kalon Kobe Bryantin

26 January, 2020 @9:44

Super ylli i Los Angeles Lakersit, LeBron James, sot në mëngjes në ndeshjen kundër Philadelphia 76ers, përjetoi një moment historik.

King James duke shënuar 29 pikë, e kaloi një tjetër legjendë e Lakersave, Kobe Byrant, në listën e koshashënuesve më të mirë në histori të NBA-së, për t’u vendosur në pozitën e tretë.

Jamesi në total i ka 33 mijë e 655 pikë, derisa para tij gjenden Karl Malone me 36 mijë e 928 pikë dhe Kareem Abdul Jabbar me 38 mijë e 387 pikë.

Më poshtë mund ta shikoni listën e TOP 10 koshashënuesve më të mirë në histori të NBA-së.

1. Kareem Abdul-Jabbar 38,387
2. Karl Malone 36,928
3. LeBron James 33,655
4. Kobe Bryant 33,643
5. Michael Jordan 32,292
6. Dirk Nowitzki 31,560
7. WIlt Chamberlain 31,419
8. Shaquile O’Neal 28,596
9. Moses Malone 27,409
10. Elvin Hayes 27,313

HALL OF FAME 2020

Bryant, Duncan dhe Garnett në “Hall of Fame”

5 April, 2020 @0:13

Hall of fame, është një çmim që është krijuar për nder të krijuesit të basketbollit, James Naismith. Këtë çmim e…

MITCHELL / GOBERT

Shërohen dy lojtarët e Utah Jazzit

27 March, 2020 @22:11

Dy yjet e skuadrës Utah Jazz, Donovan Mitchell dhe Rudy Gobert, që ishin të sëmuar nga coronavirusi, janë shëruar plotësisht. …

CORONAVIRUS

2 lojtarë të Lakersave pozitiv në coronavirus

20 March, 2020 @12:34

Numri i të infektuarve nga coronavirus në NBA, është ngritur në 14. Sipas mediave amerikane, 2 lojtarë nga skuadra e…

KEVIN DURANT

Kevin Durant pozitiv në coronavirus

18 March, 2020 @0:26

Super ylli i Brooklyn Netsit, Kevin Durant, është testuar pozitiv në coronavirus. Gjendja e Durantit është e mirë, derisa ka…

CORONAVIRUS

NBA ndërpren sezonin, pasi basketbollisti del pozitiv në test të Coronavirusit

12 March, 2020 @12:04

Zyrtarisht edhe liga më e fuqishme e basketbollit në botë, NBA, ka ndërprerë aktivitet e sezonit 2019/20. Deri në…

Të gjitha lajmet nga NBA