Të gjitha lajmet

BASHKIMI

I huaji i parë i Bashkimit, Terik Bridgeman

I huaji i parë i Bashkimit, Terik Bridgeman

11 September, 2019 @12:39

Pas lojtarit Musab Mala, Bashkimi zyrtarizoi edhe lojarin e parë të huaj, Terik Bridgeman.

Terik Bridgeman është i gjatë 198 cm, luan në pozitën e alo qendrës. Ai së fundi ishte pjesë e skuadrës Cactus Tiblisi ku luajti me mesatare prej 12 pikëve, 7 kërcimeve dhe 2.6 asistimeve për ndeshje. Gjithashtu ka luajtur në skuadrën William Paterson në NCAA.

Bridgemani është përforcimi i parë i huaj dhe i dyti në skuadër për këtë stinor.

BASHKIMI

Musab Mala te Bashkimi

11 September, 2019 @12:07

Lojtari mitrovicas, Musab Mala, është transferuar te Bashkimi. Musabi do të jetë pjesë e skudrës prizrenase për stinorin 2019/20. Ai…

BASHKIMI

Bashkimi zyrtarizon Illmen Bajrën

11 September, 2019 @11:47

Ajo që u paralajmërua javë më parë, tashmë është zyrtare. Illmen Bajra është zyrtarisht trajner i Bashkimit, me lajmin që…

NJOFTIMI I PEJËS

Peja me mobilizim të shpejtë

Pamje nga arkivi i KB Peja

10 September, 2019 @11:40

Pas zyrtarizimit të lajmit të mirë dhe aprovimit të kërkesës për kthyerje në Superligë, KB Peja ka bërë të ditur…

E FUNDIT

KB Bashkimit i lirohet pengesa nga FIBA

10 September, 2019 @11:06

Përmes një njoftimi sot, KB Bashkimi ka bërë të ditur se i është larguar pengesa nga FIBA për regjistrim të…

E FUNDIT

KB Peja i kthehet Superligës

Foto nga arkivi

9 September, 2019 @17:40

Një lajm i madh për basketbollin pejan dhe për të gjithë adhuruesit e verdhezinjëve, por edhe për ngritjen e konkurrencës…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga