Të gjitha lajmet

BIBL FINAL: BLOKOTEHNA - TEUTA

Ilievski përsëri bëhet kampion i BIBL-it

TOPSPORTI/Arkiv

Ilievski përsëri bëhet kampion i BIBL-it

7 April, 2019 @20:44

Pas titullit kampion të fituar me Prishtinën në ligën ballkanike, trajneri maqedonas Marjan Ilievski këtë e ka arritur edhe njëherë.

Ai sonte ka shënuar fitore në një ndeshje që kaloi shumë më lehtë sesa që qe e pritur ndaj Teutës, për t’ia mohuar titullin në Feti Borova të Tiranës, 82-68.

Për Teutën ky ka qenë sezoni debutues në BIBL dhe vetë arritja në finale është sukses.

SKEMA E FINAL FOUR

Amerikani Brandon Penn ka qenë më efikasi te ekipi fitues, duke shënuar 31 pikë sonte.

Te Teuta është vërejtur performanca e dobët e CJ Wilsonit, Endrit Hysenagollit dhe Kevin Brownit, që si koshashënues më të mirë të ekipit përgjatë gjithë stinorit, sonte bashkë kanë shënuar 27 pikë!

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga