Të gjitha lajmet

GAME 1: BUCKS - CELTICS

Irving e Horford kujdesen për fitoren e parë

FOTO/ nba

Irving e Horford kujdesen për fitoren e parë

29 April, 2019 @9:41

Boston Celtics, me ndihmën e Kyrie Irvingut dhe Al Horfordit, e fitoi ndeshjen e parë gjysmëfinale të Konferencës Lindore kundër Milwaukee Bucksit, me rezultat 90-112.

Rezultati deri në fund të pjesës së parë ishte i ngushtë, por nga çereku i tretë, kontrolli kaloi te keltët dhe kështu e nisën serisë me fitore.

Kyrie Irving shkëlqeu me 26 pikë, 11 asistime e 7 kërcime, derisa Al Horford luajti me 20 pikë e 11 kërcime. Ky i fundit me mbrojtje të mirë në trapez, arriti në disa sulme ta ndalë super yllin Antetokonmpo.

Krahas mbrojtjes së mirë të Bostonit, Giannis Antetokonmpo ishte koshashënuesi më i mirë me 22 pikë, por nuk mjaftoi për fitore.

SKEMA E PLAY OFFIT

Boston me këtë fitore kaloi 1-0 në epërsi në seri. Ndeshja e dytë do të luhet përsëri te palestra e Bucksit më 30 prill në ora 22:00.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga