Të gjitha lajmet

ISTOGU - NEW BASKET

Istogu shpërthen te New Basketi, i kthehet fitoreve

FOTO / KB Istogu

Istogu shpërthen te New Basketi, i kthehet fitoreve

19 November, 2020 @21:00

Pas humbjes ndaj AS Prishtinës, Istogu ka shpërthyer kundër New Basketit, duke e mposhtur kundërshtarin me 39 pikë epërsi, 102-63.

New Basketi gjatë ndeshjes vetëm kishte epërsinë prej 2 pikëve në çerekun e parë, e më pas ndeshjen e kontrolluan djelmoshat e trajnerit Fikret Shatri.

Si zakonisht në skenë te Istogu ishte kapiteni Diamant Shabani. Ai shkëlqeu me 38 pikë, 20 kërcime, 7 asistime, 3 topa të rrëmbyer dhe me 3 bllokada, kurse u ndihmua edhe nga Ardit Pepaj me 19 pikë të tjera.

Te skuadra prizrenase New Basket u veçuan Bardh Rexha me 19 pikë e 9 kërcime dhe Josua Juddin me 17 pikë e 10 kërcime.

TABELA AKTUALE

Istogu me këtë fitore ngritet në pozitën e pestë me 2 fitore e 1 humbje me një ndeshje më pak, derisa New Basketi gjendet në pozitën e tetë me 1 fitore e 3 humbje.

Në xhiron tjetër Istogu takohet me Lipjanin, kurse New Basketi me Vushtrrinë.

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (IV)

20 November, 2020 @12:44

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 4 në Ligën e Parë në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

FERONIKELI - MH PRISHTINA

MH Prishtina me lehtësi, ngritet në krye të tabelës

19 November, 2020 @18:01

Marigona Hill Prishitna, e mposhti me lehtësi Feronikelin me rezultat 88-98 dhe u vendos në krye të tabelës në…

PRISHTINA E RE - LIPJANI

Prishtina e Re njoftohet me fitore

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

18 November, 2020 @14:47

Pas 3 humbjeve rresht, Prishtina e Re, duke e mposhtur Lipjanin me rezultat 95-52, e regjistroi fitoren e parë…

VUSHTRRIA - AS PRISHTINA

AS Prishtina rrëmben fitoren nga duart e Vushtrrisë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

18 November, 2020 @13:57

Njëra ndër skuadrat pa humbje në Ligën e Parë, AS Prishtina, ka vazhduar të mbajë epitetin e të pamposhturës edhe…

DRITA - MEGASPORTS

Me 3 fitore rresht, Drita ngritet në krye të tabelës

17 November, 2020 @17:31

Forma e mirë e Dritës ka vazhduar edhe në ndeshjen hapëse të xhiros 4 në kuadër të Ligës së Parë…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë