Të gjitha lajmet

CAVS - LAKERS

James me 46 pikë kundër ish-skuadrës

James me 46 pikë kundër ish-skuadrës


26 January, 2021 @8:23

Los Angeles Lakers e mposhti Cleveland Cavaliersin me rezultat 108-115.

LeBron James nuk kishte mëshirë aspak ndaj ish-skuadrës së tij. James shkëlqeu me 46 pikë, 8 kërcime, 6 asistime, 2 topa të rrëmbyer dhe 2 bllokada, derisa u ndihmua edhe nga Anthony Davis me 17 pikë e 10 kërcime.

Te Cavs u dallua Andre Drummond 25 pikë e 17 kërcime.

Kjo ishte fitorja e 10 e Lakersave si mysafir dhe nuk kanë asnjë humbje, derisa në total i kanë nga 14 fitore e 4 humbje dhe gjenden në krye të Konferencës Perëndimore.

Në anën tjetër Cavs me 8 fitore e 9 humbje gjendet në pozitën e shtatë në Konferencën Lindore.


NBA ALL STAR 2021

All Stari 2021 pritet të mbahet në muajin mars

NBA

All Stari 2021 pritet të mbahet në muajin mars

26/01/21 @ 10:57

NBA

Dy refere në një ndeshje për herë të parë në histori të NBA-së

NBA

Dy refere në një ndeshje për herë të parë në histori të NBA-së

26/01/21 @ 09:10

BULLS - LAKERS

Davis me 13,000 pikë, Lakers pa humbje si mysafir

NBA

Davis me 13,000 pikë, Lakers pa humbje si mysafir

24/01/21 @ 09:26

REKORD

Curry kalon legjendën Reggie Miller

NBA

Curry kalon legjendën Reggie Miller

24/01/21 @ 09:21

JAZZ - PELICANS

7 fitore rresht, seria më e gjatë aktualisht

NBA

7 fitore rresht, seria më e gjatë aktualisht

22/01/21 @ 10:04

BUCK - LAKERS

James me rekord të stinorit, ende pa humbje si mysafir

NBA

James me rekord të stinorit, ende pa humbje si mysafir

22/01/21 @ 09:43

WARRIORS - SPURS

Curry afër shifrave magjike, GSW triumfon

NBA

Curry afër shifrave magjike, GSW triumfon

21/01/21 @ 10:13

CAVS - NETS

Brooklyn pëson edhe me 3 super-yjet

NBA

Brooklyn pëson edhe me 3 super-yjet

21/01/21 @ 10:03

ZYRTARE

Nga Philadelphia 76ers në Fenerbahçe

NBA/Euroleague

Nga Philadelphia 76ers në Fenerbahçe

20/01/21 @ 15:02

JAZZ - PELICANS

6 fitore rresht, ngriten në pozitën e dytë

NBA

6 fitore rresht, ngriten në pozitën e dytë

20/01/21 @ 10:01


Të gjitha lajmet nga NBA