Të gjitha lajmet

PENZA (F)

Jep dorëheqje trajneri i Penzës

Jep dorëheqje trajneri i Penzës

31 January, 2019 @21:02

Trajneri i deritashëm i Penzës, Fabian Gjuka, ka dhënë dorëheqje nga detyra e tij.

Arsyeja e largimit të trajnerit nga posti nuk është bërë e ditur ende, derisa nuk kanë ndonjë informatë as kryesia e Penzës.

TABELA AKTUALE

Penza aktualisht gjendet në pozitëne dytë me 8 fitore e një humbje.

BLOKOTEHNA - ATYRAU

Blokotehna fiton, Bashkimi jashtë Play Off-it

BOROZANI / ARKIV

31 January, 2019 @20:36

Në takimin e zhvilluar sonte në Gjevgjeli, skuadra vendase e Blokotehnas ka shënuar fitore me rezultat 85-72 ndaj skuadrës turke…

FIBA EUROPE CUP - TOP 5

Dardani në TOP5 të FIBA Europe Cup

Fotot: fibaeuropecup/official

31 January, 2019 @13:09

Basketbollisti i Prishtinës dhe kapiteni i reprezentacionit të Kosovës, Dardan Berisha, është përzgjedhur në TOP 5-shën e lojtarëve më të…

RREGULLIMI I PALESTRËS

Punimet vazhdojnë, Rahoveci në pritje të palestrës

Foto: KBRahoveci/fb

31 January, 2019 @11:44

Klubi i basketbollit të Rahovecit ka postuar sot fotografi nga punimet që po bëhen në palestër. Sipas njoftimit të…

SZOLNOKI OLAJ - PRISHTINA

Fitorja e parë e hungarezëve, rrëzon Prishtinën

Foto: fibaeuropecup/official

30 January, 2019 @20:23

Prishtina ka humbur përballjen e parafundit të fazës së dytë grupore të FIBA Europe Cup sonte. Bardhekaltërit kanë qenë…

SHIKUESHMËRIA E XHIROS XVI

“Minatori” dominon

Foto nga arkivi

30 January, 2019 @14:40

Edhe pas xhiros së XVI të Superligës në basketboll është konfirmuar se “Minatori” i Mitrovicës është palestra që mbledh më…

PARA NDESHJES SZOLNOKI - PRISHTINA

Në kërkim të fitores, për shpresa minimale

Foto: FibaEuropeCup Official

30 January, 2019 @11:36

Dueli i sontëm i Prishtinës në Hungari ndaj Szolnoki Olajit pritet të jetë i fundit me shpresë për bardhekaltërit për…

KUPA E KOSOVËS

Rahoveci prezanton llogon e Final 8

30 January, 2019 @11:15

Klubi i Rahovecit ka bërë të ditur se ka përzgjedhur llogon për ndeshjet finale të Kupës së Kosovës 2019 (Final…

DUELET E XHIROS DHE TERMINET

Terminet e ndeshjeve të xhiros XVII

30 January, 2019 @11:04

FBK ka publikuar orarin e ndeshjeve të xhiros XVII të Superligës në basketboll, që zhvillohet këtë fundjavë. Kështu, për…

TEAM OF THE WEEK 16

TOP 5-shja e javës në Superligë (XVI)

29 January, 2019 @19:32

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros XVI të Superligës së Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar…

VËLLAZNIMI (F) - DRITA (F)

Vendosen në pozitën e katërt

17 February, 2019 @17:49

Vashat e Vëllaznimit, duke e mposhtur Dritën me rezultat 56-27, u ngritën në pozitën e katërt në Ligën e Femrave. …

BASHKIMI (F) - KASTRIOTI (F)

Kampionet si në stërvitje!

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

16 February, 2019 @19:37

Vashat e Bashkimit arritën një fitore të lehtë kundër Kastriotit, duke i mposhtur kundërshtaret me rezultat 103-51. Danisha Shaw ishte…

PRISHTINA (F) - TREPÇA (F)

Prishtina me fitore ndaj Trepçës

16 February, 2019 @19:33

Vashat e Prishtinës me lehtësi e mposhtën Trepçën me rezultat 87-33. Kjo ishte fitorja e tetë e stinorit për Prishtinës…

KASTRIOTI (F) - PENZA (F)

Kastrioti shfrytëzon krizën e Penzës

11 February, 2019 @11:42

Vashat e Kastriotit kanë shfrytëzuar krizën që po e përjeton Penza. Në 0.7 sekondat e fundit, kur ishte rezultati i…

SFERA (F) - VËLLAZNIMI (F)

Fitore me vlerë Play Offi nga Vëllaznimi

11 February, 2019 @11:39

Një fitore me vlerë shumë të madhe erdhi nga vashat e Vëllaznimit. Skuadra gjakovare e mposhti Sferën me rezultat 64-68. …

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave