Të gjitha lajmet

BLOKOTEHNA - ATYRAU

Blokotehna fiton, Bashkimi jashtë Play Off-it

BOROZANI / ARKIV

Blokotehna fiton, Bashkimi jashtë Play Off-it

31 January, 2019 @20:36

Në takimin e zhvilluar sonte në Gjevgjeli, skuadra vendase e Blokotehnas ka shënuar fitore me rezultat 85-72 ndaj skuadrës turke të Barsy Atyrau, për t’ia shuar plotësisht gjasat skuadrës së Bashkimit për ta arritur Play Off-in e BIBL-së sivjet.

Me përjashtim të çerekut të tretë, Blokotehna ishte më e mirë se skuadra turke përgjatë gjithë ndeshjes dhe në këtë mënyrë e shënoi fitoren e pestë sivjet në BIBL.

TABELA AKTUALE

Sa i përket paraqitjeve individuale, Danilo Mijatovic ishte koshashënuesi më i mirë i maqedonasve me 24 pikë të shënuara, kurse te mysafirët u veçua Bojan Bakic me 22 pikë.

Kështu, fitorja e shënuar sonte nga Blokotehna, e pesta për ta, bën që Bashkimi sezonin e sivjetëm të BIBL-së ta mbyllë pa arritur të kualifikohet në Play Off, pasi që skuadra prizrenase deri më tash ka vetëm 1 fitore, ndërsa edhe nëse i fiton 3 ndeshjet e mbetura, nuk e arrin dot numrin 5 të fitoreve dhe rrjedhimisht edhe matematikisht humbë gjasat për Play Off.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga