Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MË I MIRI I NDESHJES

Justin Davis — MVP i Ylli-Peja (4)

Justin Davis — MVP i Ylli-Peja (4)


1 May, 2024 @22:01

Justin Edler Davis është përzgjedhur lojtari më i mirë i ndeshjes së katërt - tepër dramatike - të serisë gjysmëfinale të playoffit të Superligës, ku Peja barazoi serinë ndaj Yllit 2-2, edhe pse ishte në disavantazh 0-2 pas dy dueleve të para.

PLAYOFF SKEMA

Davis sonte luajti me double-double prej 22 pikëve, 1 asistimi dhe 11 kërcimeve. Ai regjistroi edhe 1 top të rrëmbyer, ndërsa u faulua 8 herë nga kundërshtari në ndeshje, për afro 33 minuta sa ishte në parket, duke e kryer ndeshjen me indeks efiçence, 27.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga