Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MVP I XHIROS XI

Justin Davis (Peja) - MVP (11)

Justin Davis (Peja) - MVP (11)


5 December, 2023 @13:32

Justin Davis është njëri nga lojtarët më të dalluar të Pejës në këtë edicion dhe në elitën e basketbollit të Kosovës.
Ai ishte basketbollisti më i mirë në sfidën ndaj Golden Eagle Yllit, duke e mbyllur ndeshjen me 33 pikë e 14 kërcime, duke shtuar edhe katër asistime, ndërsa indeksin e ndeshjes e kishte 44.
MVP: Justin Davis (Peja) 33 pikë, 14 kërcime, 4 asistime, 44 indeksi.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga