Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (9)

TOP 5-shja e javës në Superligë (9)


1 December, 2023 @23:01

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 9 në Superligën e Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar në performancat individuale të lojtarëve.

Pesëshja e xhiros 9 është publikuar më vonë për shkak të ndeshjeve që u shtyen për datën 29 nëntor.

Ekipin e javës e përbëjnë:

1.Ty Cockfield (Prizreni)
2.Samuel Sessoms (Vëllaznimi)
3.Jalen Ray (Vëllaznimi)
4.Mikaile Tmusic (Trepça)
5.Isaiah Kelly (Prizreni)


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga