Të gjitha lajmet

LAKERS

Kampion me dy rivalët

FOTO / NBA

Kampion me dy rivalët


12 October, 2020 @11:00

Njëri ndër asistuesit më të mirë të NBA-së, Rajon Rondo, sot në mengjes e festoi titullin e dytë të karrierës së tij.

Rondo unazën e parë e kishte fituar me Bostonin në sezonin 2007/2008.

Gjatë historisë së NBA-së, është i njohur rivaliteti në mes të Bostonit dhe Lakersave, kurse një fakt interesant ndodhi me lojtarin Rajon Rondo, i cili ka veshur fanellën e dy skuadrave.

Rondo ishte pjesë e Bostonit kur kjo skuadër e fitoi titullin e 17 në vitin 2008, ndërsa Rondo të njejtën e bëri me Lakersat këtë vit, duke u bërë lojtari i dytë pas Clyde Lovellette që arrin të shpallet kampion me këto dy skuadra.

Tani Lakersat u barazuan me Bostonin sa i përket titujve, derisa mbetet të shihet reagimi i tifozëve të Bostonit për këtë fakt.

WARRIORS - SPURS

Curry afër shifrave magjike, GSW triumfon

21 January, 2021 @10:13

Golden State Warriors e mposhti San Antonio Spursin me rezultat 121-99. Super ylli Stephen Curry, shkëlqeu ndaj kundërshtarin me 26…

CAVS - NETS

Brooklyn pëson edhe me 3 super-yjet

FOTO / NBA

21 January, 2021 @10:03

Skuadra e Brooklyn Netsit, ka pësuar ndaj Cleveland Cavaliersit pas 2 vazhdimeve me rezultat 147-135. Në këtë ndeshje për herë…

ZYRTARE

Nga Philadelphia 76ers në Fenerbahçe

20 January, 2021 @15:02

Skuadra turke nga Euroleague, Fenerbahçe Beko, ka nënshkruar me basketbollistin nga NBA, Kyle O’Quinn. Aloja 208 centimetërshe që së fundi…

JAZZ - PELICANS

6 fitore rresht, ngriten në pozitën e dytë

20 January, 2021 @10:01

Forma e mirë e Utah Jazzit, vazhdoi edhe në ndeshjen kundër New Orleans Pelicans. Jazz e mposhti kundërshtarin me rezultat…

NETS - BUCKS

64 pikë nga dyshja Harden & Durant

19 January, 2021 @10:01

Brooklyn Nets e mposhti Milwaukee Bucksin me rezultat 125-123. Dyshja James Harden e Kevin Durant së bashku luajtën me 64…

Të gjitha lajmet nga NBA