Të gjitha lajmet

GAME 1: WARRIORS - ROCKETS

Kampioni del fitues nga dueli i parë

FOTO/ nba

Kampioni del fitues nga dueli i parë

29 April, 2019 @9:59

Njëri prej dueleve më të mirë të gjysmëfinaleve në NBA, Golden State Warriors - Houston Rockets, përfundoi me fitoren e kampionit aktual.

Që të dyja skuadrat nuk u shkëputën nga ndeshja dhe luftuan për fitore deri në fund të ndeshjes, e në fund fitues nga ky dueli dolën Warriorsat, duke e mposhtur Houstonin me rezultat 104-100.

Kevin Durant në këtë ndeshje shkëlqeu me 35 pikë, ndërsa përveç tij edhe katër lojtarë luajtën me pikë dyshifrore.

Me 35 pikë luajti edhe super ylli James Harden, i cili u ndihmua vetëm nga Eric Gordon me 27 pikë dhe Chris Paul me 17 pikë, por për ta mposhtur kundërshtarin nuk mjaftuan performancat e tyre.

SKEMA E PLAY OFFIT

Ndeshja e dytë do të luhet përsëri në Oracle Arena të Warriorsave më 1 maj në ora 04:30.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga