Të gjitha lajmet

FENERBAHÇE

Fenerbahçe, ekipi i parë turk që fiton Euroligën

Fenerbahçe, ekipi i parë turk që fiton Euroligën

21 May, 2017 @21:59

Fenerbahçe BC
Olympiacos
Fenerbahçe BC 80 : 64 Olympiacos
Bogdan Bogdanovic 17 pikë Khem Birch pikë

Gjiganti turk, Fenerbahçe, duke mposhtur Olympiacosin në finale me rezultat të thellë 80-64, u shpall kampion në Euroligë.

j

Bogdan Bogdanovic dhe Nikola Kalinic shënuan me nga 17 pikë, duke qenë më efikasët te ekipi fitues.

Ndërsa Khem Birch ishte më i dalluari te Olympiacosi me 14 pikë.

SKEMA E FINALES

a

Ky ishte titulli i parë i ndonjë skuadre turke në Euroleague dhe këtë e arriti Fenerbahçe. MVP i Final Fourit u zgjodh Ekpe Udoh.

EEUROLEAGUE

Vendi i tretë i Moskës

Foto: euroleague.net

21 May, 2017 @19:54

Kampioni i fundit i Euroligës, CSKA Moska, e mbylli këtë stinor në vendin e tretë, duke e mposhtur Real Madridin…

FINAL / EUROLEAGUE

Finalja e madhe sonte: Fenerbahçe - Olympiacos

21 May, 2017 @11:35

Sonte në ora 20:00, do të caktohet skuadra më e fortë në garën më prestigjioze në basketbollin europian, Euroleague. Nënkampioni…

MVP

Sergio Llull MVP i stinorit 2016/17 në Euroleague

Foto: euroleague.net

21 May, 2017 @10:48

Ylli i Real Madridit, Sergio Llull, është zgjedhur MVP i stinorit të rregullt në Euroleague 2016/17. Llull, sivjet ishte më…

FENRBAHCE - PANATHINAIKOS

Fenerbahçe siguron Play Offin

8 February, 2019 @21:39

Nënkampioni i Euroleagues, Fenerbahçe, duke e mposhtur Panathinaikosin, u bë skuadra e parë që e siguroi Play Offin e Euroleagues…

CSKA MOSKA - REAL MADRID

Ndeshja u vendos në sekondat e fundit

Fotot: euroleague.net

8 February, 2019 @20:31

Përkundër se CSKA Moska kishte marrë epërsinë me lojë të mirë në çerekun e tretë 30-21, për të përgjithshmen 64-61,…

BARCELONA - ZALGIRIS

Barcelona ngritet në zonën e PlayOffit

Foto: euroleague.net

8 February, 2019 @0:10

Një fitore e lehtë në dukje nëse shikohet tabela, mirëpo tepër e vështirë në lojë, derisa Barcelona në çerekun e…

BAYERN - FENERBAHÇE

Dy herë në vazhdime për të fituar liderin

Foto: euroleague.net

31 January, 2019 @23:14

Skuadra gjermane Bayern Munich ka arritur që të ia shkaktoj humbjen e tretë në këtë sezon liderit të Euroligës, Fenerbahçes…

OLYMPIACOS - BARCELONA

Barcelona e sigurtë ndaj Olympiacosit

Fotot: euroleague.net

31 January, 2019 @22:49

Skuadra spanjolle Barcelona, ka shënuar një prej fitoreve më të thella në këtë sezon në ndeshjet si mysafir. Blaugranat…

Të gjitha lajmet nga Euroleague